Koniec zmiany czasu z letniego na zimowy? O tej jednej korzyści mało kto pamięta!

W 2018 roku po raz ostatni przestawimy zegarki?
W 2018 roku po raz ostatni przestawimy zegarki? Prawo autorskie: photoshkolnik / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawdopodobnie już w 2018 roku pożegnamy się ze zmianą czasu letniego na zimowy. Choć korzyści ma być wiele, o tej jednej nikt jeszcze nie wspomniał!

Koniec ze zmianą czasu i przestawianiem zegarków?
Czy w 2018 roku przestaniemy przestawiać zegarki i „zatrzymamy” czas letni? Wiele na to wskazuje. Sejmowa Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych poparła projekt PSL, by za Rosją, Islandią czy Chinami zrezygnować ze zmiany czasu. Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz, przekonywał, że likwidacja zmiany czasu przyniesie nam wiele korzyści – od zdrowotnych po ekonomiczne. Nie wspomniał jednak o jeszcze jednej zalecie: koniec z coroczną męką rodziców i daremnymi próbami przestawienia nie tylko zegarków, ale i... dzieci.

Zegarek przestawisz, z dzieckiem nie będzie tak łatwo
„Chciałem tej zmiany, bo przestawianie dziecka na zasypianie i wstawanie o nowej porze było bardzo uciążliwe” – napisał pod artykułem o likwidacji zmiany czasu jeden z internautów. Trudno się nie zgodzić z jego przemyśleniami. W końcu każdy rodzic małego dziecka, gdy tylko słyszał o zmianie czasu i „pospaniu godzinę dłużej”, jedyne co mógł zrobić, to popukać się w czoło albo machnąć ręką.

Zmiana czasu z letniego na zimowy oznacza, że przestawiamy zegarki z godziny 3 na 2. Dla wielu (bezdzietnych) osób oznacza to, że mogą spać godzinę dłużej. Niestety, przestawienie zegarka nie jest równoznaczne z przestawieniem dziecka. Maluchy, które do tej pory budziły się o 6 czy 7, budzą się o 5 lub 6 nowego, zimowego czasu. Choć rodzic mógłby spać godzinę dłużej – nie może. Dzięki likwidacji zmiany czasu rodzice nie musieliby walczyć z dziećmi i zastanawiać się, jak zmusić je do wcześniejszego pójścia spać.


Przygotuj dziecko na zmianę czasu!
Zanim przestaniemy przestawiać zegarki, warto przygotować się do najbliższej zmiany czasu, która czeka nas w nocy z soboty 28 października na niedzielę 29 października. Aby ułatwić dziecku (i sobie) przestawienie się na nowy czas, możesz zacząć już teraz stopniowo przesuwać godzinę popołudniowej drzemki i snu. Raz na kilka dni przesuwaj pory zasypiania o 10-15 minut. Dzięki temu maluch nie będzie miał problemu z dostosowaniem się do nowego czasu.

Co myślicie o pomyśle likwidacji zmiany czasu?

Źródło: polskatimes.pl, spidersweb.pl
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE