Dziś ludzie zmieniają zdjęcia profilowe na Fb. Wiesz, co oznacza ta nakładka?

Międzynarodowy Dzień Dziewczynek
Międzynarodowy Dzień Dziewczynek Facebook
Przeglądasz tablicę na Fb, a tam kolejni znajomi oznaczyli swoje zdjęcia grafiką z główkami dziewczynek? Co jakiś czas Facebook proponuje nam nałożenie grafik na zdjęcia profilowe. Dziś kolejne święto, które uznał, że warto wyróżnić w ten sposób.

Dziś Facebook przypomina o Międzynarodowym Dniu Dziewczynek!
Od 6 lat 11. października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziewczynek. Został on ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Ma na celu przypominać społeczeństwu o wyzwaniach, jakie stoją przed dziewczynkami na całym świecie.

W tym roku Facebook przekierowuje do strony ONZ Kobiety, gdzie światowi liderzy w dziedzinie równości płci, pracują nad rozwojem i przestrzeganiem standardów oraz tworzą środowisko, w którym każda kobieta i dziewczyna mogą korzystać ze swoich praw człowieka i żyć wykorzystując w pełni swój potencjał.

Na świecie jest 1,1 miliarda dziewczynek, a każdy z nich zasługuje na równe szanse na lepszą przyszłość. Są one źródłem energii, siły i kreatywności. Mogą inicjować zmiany i pomagać budować lepszą przyszłość dla wszystkich. Jednak większość dziewcząt spotyka się z dyskryminacją na co dzień, a te, które przeżyją kryzysy, jeszcze bardziej cierpią.


W tym roku Międzynarodowy Dzień Dziewczynek skupia się na temacie "Moc Dziewczynek: przed, w trakcie i po konflikcie".

Co 10 minut, gdzieś na świecie nastolatek umiera w wyniku przemocy, która często związana jest z płcią. Dziewczęta narażone są na przemoc seksualną i fizyczną, małżeństwa dzieci, wyzysk i handel.

Na całym świecie dziewczęta podnoszą głosy do walki o swoje prawa i ochronę we wszystkich kontekstach. Pracują nad likwidacją przemocy wobec kobiet i dziewcząt.

W Polsce dziś można kupić pierwszy numer magazynu Kosmos – dla wszystkich dziewczynek. Ma ona wzmacniać poczucie własnej wartości i sprawczości dziewczynek mimo ograniczającego je stereotypu.

Oby wszystkie dziewczynki na świecie mogły iść własną drogą i realizować swoje marzenia.

źródło: unwomen.org
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE