Wystarczy 7 dni i kilka ziemniaków, by nauczyć dziecko, jak być szczęśliwym człowiekiem

Nauczycielka zadała dzieciom nietypowe zadanie domowe.
Nauczycielka zadała dzieciom nietypowe zadanie domowe. Prawo autorskie: photozi / 123RF Zdjęcie Seryjne
Szkoła to nie tylko polski, matematyka i wf. Niektórzy nauczyciele uczą dzieci o wiele więcej.


Eksperyment, w którym powinno wziąć udział każde dziecko
Nauczycielka zadała uczniom nietypową pracę domową: poprosiła, by każdy z nich włożył do plastikowej reklamówki ziemniaki – jednego za każdą osobą, której nie lubią – i przyniósł reklamówkę do szkoły.

Następnego dnia dzieci przyniosły torby z ziemniakami. Nauczycielka wyjaśniła, że to dopiero pierwsza część zadania. Druga jest trudniejsza. Poprosiła, by przez tydzień wszędzie zabierali ze sobą torby z ziemniakami. Choć dzieci nie rozumiały zadania, uznały, że to świetna zabawa. Już po kilku dniach ziemniaki zaczęły się psuć, a codzienne noszenie ze sobą reklamówki stało się uciążliwe.

Ostatniego dnia zadania nauczycielka wyjaśniła, na czym tak naprawdę polegało zadanie. Zapytała, czy dzieciom podobała się zabawa z ziemniakami. Zgodnie przyznały, że noszenie ziemniaków nie było ani zabawne, ani przyjemne i nie miały z niego żadnej satysfakcji. Wtedy nauczycielka wyjaśniła cel zabawy.
Nauczycielka
wyjaśniając uczniom zadanie

Te ziemniaki są jak nienawiść, którą nosimy w sercach. Ciążą nam i sprawiają, że nasze życie staje się nędzne. Nosiliście je tylko przez tydzień. Wyobraźcie sobie, jak to jest odczuwać nienawiść przez całe swoje życie. Pozbycie się z serca nienawiści i wybaczenie to najlepsza droga do długiego, radosnego i zdrowego życia.

Eksperyment pokazał dzieciom, czym są nienawiść i negatywne emocje. To lekcja, która pozostanie z nimi do końca życia.
Źródło: boredomtherapy.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

WARTO DZIŚ WIEDZIEĆ

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE