Matka chce zaszczepić dziecko wbrew woli ojca. Decyzja sądu wzbudziła zdziwienie

Szczepienie dziecka dla niektórych osób jest szkodliwe.
Szczepienie dziecka dla niektórych osób jest szkodliwe. Prawo autorskie: gajus / 123RF Zdjęcie Seryjne
Czasem rodzic musi stanąć przed różnymi dylematami dotyczącymi jego dziecka, kierując się jego dobrem. Ci dwoje mieli jednak tak skrajne zdania na temat tego, co jest najlepsze że sprawa trafiła do sądu.


Szczepienie czy więzienie
Pewna matka z Michigan stanęła przed trudnym wyborem: albo przeciwstawić się swoim wartościom i przekonaniom i zaszczepić swojego syna, albo iść do więzienia. Rebbece Breddow pozostał tydzień do zaszczepienia swojego 9-letniego, synka inaczej pójdzie do wiezienia. Ma ona dwójkę dzieci, wraz ze swoim byłym mężem zdecydowali, że nie będą szczepione. Jednak gdy dzieci już podrosły, ojciec zmienił zdanie. Chce szczepić swoich synów.

Sąd po stronie ojca
Jednak Rebecca, która przeczytała wiele na temat skutków szczepionek, jest temu przeciwna. Sprawa trafiła na wokandę Sądu Michigan, który postanowił stanąć po stornie ojca i stwierdzić, że szczepienie dla ich dziecka jest zasadne. Sąd w wyroku nakazał Rebecce zaszczepić je do 11 października 2017 roku pod groźbą wiezienia. Matka czuje się poszkodowana.
Rebbeca Breddow

Jestem wściekła, zagoniona w kąt, czuje, że moje prawa jako rodzica zostały odebrane. Co z moim wyborem jako matki, najważniejszego opiekuna dla dzieci?


Szczepienie w Polsce
Ciekawe jak taka sytuacja wyglądałaby w Polsce, w której od dłuższego czasu istnieje spór pomiędzy osobami szczepiącymi swoje dzieci i tymi, którzy tego nie robią? Jak sytuacja wygląda, kiedy do jednego „obozu” należy ojciec, a w drugim jest matka i walka toczy się o zdrowie i życie ich dziecka? Każdy chce jak najlepiej.

Źródło: POPSUGAR
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...