Klasyka w nowoczesnym wydaniu. 5 hitowych zabawek, które kochają maluchy na całym świecie

Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta
Tak jak wyobraźnia dzieci nie zna granic, tak pomysłowość producentów zabawek nigdy się nie kończy. Część z tych produktów zyskuje status kultowych i bawi kolejne pokolenia. I to właśnie o nie pociechy najczęściej wiercą rodzicom dziurę w brzuchu w czasie zakupów. Prezentujemy 5 hitowych zabawek, którymi chętnie bawią się współczesne maluchy tak jak niegdyś ich poprzednicy.

Barbie

Jedna z z najlepiej sprzedających się zabawek na świecie. Wyprodukowana przez firmę Mattel lalka Barbie zadebiutowała w 1959 roku i do tej pory sprzedała się w setkach milionach egzemplarzy. Nie ma chyba dziewczynki, która nie zna i nie marzyłaby o lalce Barbie. Ta hitowa zabawka od kilku pokoleń robi furorę wśród małych księżniczek, będąc dla nich ciągłym źródłem inspiracji.

Oficjalny funklub Barbie liczy 19 milionów członków na całym świecie. Mająca tak wierne grono fanów idolka (jej pełne nazwisko to Barbara Millicent Roberts) na przestrzeni tylu lat przeszła niejedną metamorfozę, zmieniając nie tylko ubiór czy fryzurę, ale także zawody czy nawet pochodzenie. Dzisiaj spotkamy ją w roli np. pani prezydent, pilotki drona czy kosmonautki.

Furby

Kiedy po raz pierwszy trafił do sklepów z zabawkami, z miejsca stał się świątecznym hitem i głównym prezentem kupowanym pod choinkę. Od 1998 roku Furby – elektroniczna zabawka o postaci uroczej sówki lub chomika, zaprojektowana przez Tiger Electronics, a obecnie produkowana pod szyldem Hasbro – sprzedał się w ponad 40 mln egzemplarzy.

Interaktywna maskotka to nieodłączny towarzysz zabawy. Wyposażona w wiele funkcji wyraża rozmaite emocje i miewa swoje humorki, a także ma różne cechy osobowości. Reaguje na dźwięk czy dotyk, potrafi komunikować się w 24 językach, w tym posługuje się własnym – furbijskim. Najnowszym nabytkiem w rodzinie Furbych jest jeszcze bardziej żywiołowy Furby BOOM.

Hot Wheels

Coś dla wszystkich małych miłośników czterech kółek. Wprowadzona na światowy rynek w 1968 roku przez firmę Mattel seria Hot Wheels podbiła serca dzieciaków, zwłaszcza chłopców, z każdego zakątka świata. Do tej pory powstała ogromna ilość tematycznych zestawów, które pozwalają małemu posiadaczowi bić rekordy prędkości i wykonywać niesamowite ewolucje.


Na ogół w skład typowego zestawu Hot Wheels wchodzi kilka modeli kolorowych samochodzików oraz tor wyścigowy, na którym mogą one udowodnić, jak wielka moc drzemie w ich ''silnikach''. Wśród nich znajdą się autka będące miniaturką prawdziwych wyścigówek oraz niepowtarzalne zachwycające niespotykaną konstrukcją modele tzw. samochody z przyszłości.

Lego Ninjago

Szacuje się, że na każdego mieszkańca Ziemi przypada ich 62 sztuk, a po świecie "chodzi" ponad 5 miliardów dołączanych do ich zestawów ludzików. Na rynku zabawkarskim mające duński rodowód LEGO cieszy się nadal niegasnącą popularnością. Od 1985 roku wyprodukowano w sumie aż 650 miliardów klocków wydanych w ramach zestawów, których nie sposób zliczyć.

Ostatnim hitem słynnej pod każdą szerokością geograficzną serii zabawek jest Lego Ninjago. To kolekcja zestawów, których wspólnym mianownikiem są przygody drużyny dzielnych wojowników ninja walczących ze złem w świecie najnowocześniejszych technologii. Na jej podstawie powstał popularny serial animowany, a na ekrany kin wchodzi właśnie pełnometrażowy film.

Tamagotchi

Elektroniczna zabawka, która stała się fenomenem lat 90. i początków XXI wieku. Zaprojektowana przez japońskiego producenta Bandai zagościła pod dachem niejednego domu, ucząc najmłodszych lokatorów odpowiedzialności i sumienności oraz altruizmu i empatii. Od czasu jej premiery w 1996 roku w sumie rozeszła się w 76 mln egzemplarzy na całym świecie.

Tamagotchi to wirtualny zwierzaczek, którym musi opiekować się mały właściciel. Zabawka ma kształt niewielkiego plastikowego jajka, na którego obudowie znajduje się kilka przycisków oraz wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Jej wnętrze kryje prosty komputer, który ''ożywia'' pupila na ekranie malutkiego urządzenia. Stworzonko trzeba m.in. karmić, myć i bawić się z nim.

Artykuł powstał we współpracy z Allegro

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE