Nawet Tinder nie pomoże, jeśli nie znasz tych zasad. 5 sposobów na udane randki

Zasady randkowania.
Zasady randkowania.
Często ludzie pytają psychologów jak przygotować się do randkowania, jak powinna wyglądać taka pierwsza rozmowa, co powinno się robić, a czego nie wypada. Nie jestem zwolennikiem listy z wypunktowanymi zachowania krok po kroku.

Tyle sposobów co ludzi
Jest tyle sposobów na oczarowanie partnera co ich samych. Jednego zauroczy uśmiech, opanowanie i pewna nieśmiałość, inną osobę uwiedzie właśnie wysoka samoocena, przebojowość i spontaniczność.
Natomiast są pewne zachowania, które warto wdrożyć podczas randek i mają one szansę wesprzeć osobę w zdobywaniu serca przyszłego partnera.

Mów o sobie w pozytywny sposób

Zastanów się, co w sobie lubisz, co lubią w tobie inni i zapisz kilka takich cech. Warto znaleźć potwierdzenie w konkretnych sytuacjach, zdarzeniach. Lepiej zabrzmi, jak opowiemy pewną historię o sobie, z której wyniknie, iż jesteśmy zaradni czy wrażliwi emocjonalnie na innych, niż gdy powiemy "Hej, jestem zaradny”. Rozumiecie? Pamiętajcie jednak, aby nie wyjść na Pana/Panią idealną. Jeżeli poważnie myślicie o drugiej osobie i chcecie, by związek opierał się na zaufaniu wcześniej czy później wszelkie „wady” wyjdą. Dlatego też nie ukrywajmy ich jakoś długo.

O czym rozmawiać
Często ludzie nie chcą rozmawiać o pogodzie, pracy, bo to według nich może nie dać rozmowie popłynąć. Inni znowu obawiają się zbyt szybkiego i intymnego jej tempa.
Dlatego też warto przygotować sobie kilka pytań. O zainteresowania drugiej osoby, o jej pasje, hobby. Można też zacząć o sobie i jest duża szansa, że druga osoba "pociągnie" temat, że też jest fanem kina akcji, albo nawet przeciwnie powie, że tego nie lubi. Wówczas możemy śmiało zapytać "a jakie kino zatem lubisz?" I jest zachowana ciągłość. Unikajmy jednak tematów, które mogą narazić nas na spięcia czy budzić duże kontrowersje, jak tematy religijne czy polityczne. Na nie przyjdzie jeszcze czas.
Jak głęboko chcesz rozmawiać
Warto przemyśleć sobie to, jaki poziom intymności w rozmowie chcesz poruszać. Są może obszary, o których nie chcesz mówić lub poruszać ich na pierwszym spotkaniu. Masz do tego prawo. Przygotuj się na ewentualną asertywną odpowiedź.

Bądź sobą
Zdarza się, że nie chcemy pokazywać swojego prawdziwego ja. Obawiamy się krytyki i zaczynamy kreować kogoś zupełnie innego. Nie warto iść tą drogą. Jeżeli zaczniemy budować związek na byciu nieszczerym, na kłamstwie, wówczas możemy albo ciągnąć to póki związek trwa (co zapewne będzie bardzo trudne, by kreować się ciągle na kogoś innego), lub się przyznać, co może zburzyć poczucie zaufania do nas drugiej osoby i mamy problem. Jeżeli ktoś ma być z nami, to ma kochać i cenić nas takich, jakimi jesteśmy.


To nie koniec świata
"Nie od razu Kraków zbudowali". Być może też wiele randek przed tobą. Nie miejmy zbytnio wygórowanych oczekiwań, że jeżeli to nie to, wówczas skazana jestem na porażkę do końca życia. Może nie wyjdzie z tego wielka miłość, ale może to szansa na poznanie kogoś miłego, wartościowego, przyszłego kumpla?

I najcenniejsza rada. Podejdź do lustra, spójrz w nie i powiedz " Będzie dobrze. Dam radę".

Polecam film "Brzydka prawda". Tak pół żartem, pół serio.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE