Czy on nadaje się na męża? Zrób test. Ksiądz Meissner podpowiada 3 pytania - serio?

Test jak wybrać żonę/męża.
Test jak wybrać żonę/męża. NejroN / 123RF
Małżeństwo to poważna decyzja i nie powinno się podejmować jej pochopnie. Jak jednak nie popełnić błędu i wybrać właściwego partnera?

Benedyktyn Karol Meissner wie, jak ważną decyzją z w życiu człowieka jest złożenie przysięgi małżeńskiej. Uznał więc, że warto poruszyć ten problem w swojej książce "Miłość" i podpowiedzieć osobom, które spędzają długie lata w narzeczeństwie, jaki kierunek powinni obrać.

O. Meissner proponuje więc 3 pytania, które w jego mniemaniu powinny być wyznacznikiem dobrego małżeństwa. Niestety nie wszyscy się z tym zgadzają.

Czy twój chłopak, twoja dziewczyna staje się lepsza dzięki temu, co was łączy?

Czy za kilkadziesiąt lat będziecie patrzyli na siebie z taką samą miłością jak dziś?

Jakim ojcem będzie twój chłopak? Jaką matką będzie twoja dziewczyna?


Dlaczego wywołuje to różne emocje? Po pierwsze patrzenie na przyszłego męża tylko przez pryzmat tego, jakim będzie ojcem dla naszych dzieci oraz na kobietę wyłącznie jako matkę, która ma rodzić dzieci, jest krzywdzące. Co bowiem z kobietą, która nie pragnie mieć dzieci, albo nie może ich mieć? Czy ma być mniej wartościową partnerką?

Po drugie, dlaczego relacja pomiędzy dwiema osobami ma czynić nas lepszymi jako jednostki? Skoro jak zauważa ksiądz, ludzie są w błędzie, uważając, że ich partner zmieni się pod wpływem drugiej osoby, bo: "w wielki błędzie jest ten, kto wierzy, że małżeństwo wszystko zmieni i że drugi człowiek stanie się nagle inny”, to czemu jednocześnie wierzy, że ta relacja ma jednak czynić nas lepszymi, niż byliśmy wcześniej?


Porad małżeńskich jest bardzo wiele. Wybór trudny i nigdy nie mamy pewności, czy postępujemy właściwie. Warto jednak traktować związek jako wspaniałą wspólną podróż, a nie jak sugeruje O. Meissner zadanie do wykonania. "Małżeństwo jest zadaniem do spełnienia. Toteż należy zawierać małżeństwo z osobą, która to zadanie może spełniać".

A co jak się okaże, że jednak nasz wybranek/wybranka nie spełnia naszych oczekiwań i nie wypełnia zadań?

źródło: Deon.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE