Usłyszała z ust córki, że jest tłusta. Odpowiedź wprawiła dziecko w osłupienie

Rozmowa z córką o otyłości.
Rozmowa z córką o otyłości. Screen Fb/Allison Kimmey
Te kilka słów było dla dziewczynki cenną lekcją. W dobie mody na „wieszaki” i rosnącej liczby anorektyczek zyskują one na wadze.

Wiecie, w jakim wieku są najmłodsze dzieci z anoreksją, które trafiają do szpitalnych oddziałów? Nie są to wcale nastolatki, lecz kilkuletnie dziewczynki. Dlatego tak ważne jest edukowanie dzieci od najmłodszych lat i rozmowy z nimi na tematy dotyczące wyglądu kobiecego ciała.

Usłyszenie z ust dziecka, że jest się tłustym, z pewnością nie jest miłe. Ważne, by odpowiednio zareagować. Ta mama postanowiła wykorzystać uwagę córki do tego, by dać dzieciom lekcję tolerancji. Od lat walczyła z wahaniami wagi od rozmiaru 34 po 48. W końcu postanowiła zaakceptować siebie. Teraz uczy dzieci, by akceptowały innych ludzi bez względu na ich rozmiar czy wagę. Na instagramie zamieszcza zdjęcia swojej figury, by wspierać inne kobiety, które noszą rozmiar większy niż 38.
Allison Kimmey tak odpowiedziała dzieciom, gdy usłyszała, że jest tłusta:
- Prawda jest taka, że nie jestem tłusta, nikt nie jest tłusty, ale każdy ma tłuszcz. Jest on nam potrzebny, chroni nasze mięśnie i kości, czerpiemy z niego energię. Ty też masz tłuszcz, wiesz?
-Tak, mam trochę na brzuchu - odpowiedziała córka.
- Ja i twój brat też go mamy!
- Ja nie mam tłuszczu, jestem chudy. Mam tylko mięśnie! - wtrącił brat.
- Wszyscy ludzie na świecie mają tłuszcz, tylko niektórzy mają go więcej.
Chłopiec nie mógł się nie zgodzić, ale dalej próbował walczyć:
- No dobrze, mam trochę tłuszczu, żeby chronić moje duże mięśnie! Ale ty masz go więcej niż ja.
-Tak, to prawda. Niektórzy mają go dużo, a inni prawie wcale. Ale to nie znaczy, że przez to ktoś jest lepszy od drugiej osoby, rozumiecie?
Dzieci przytaknęły, a matka poprosiła, by powtórzyły, o czym mówiła, chcąc się upewnić, czy dobrze ją zrozumiały. One odpowiedziały:
- Już nigdy nie powiemy, że ktoś jest tłusty, bo wszyscy mają tłuszcz.

The next time your kids ask you to do something you really don't feel like doing....just do it! You'll probably end up...

Opublikowany przez Allison Kimmey na 8 maja 2017
Podoba wam się sposób tej mamy na rozmowę z dziećmi o otyłości?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE