Małżeństwo z 11-letnim stażem zdradza sekret udanego związku

Nikki Pennington podzieliła się swoim "sekretem" bez sekretów na udane małżeństwo.
Nikki Pennington podzieliła się swoim "sekretem" bez sekretów na udane małżeństwo. Facebook.com
Czy istnieje związek idealny? Czy to nie wyrażenie, które można raczej potraktować jako oksymoron? Jeśli istnieje to, jaki jest?

Powodzenie związku nie ma nic wspólnego z góry założonymi wytycznymi. Relacja dwojga ludzi to tak szalenie indywidualna sprawa, że nie ma mowy o narzuceniu jej ram.

Bardzo przyjemnie jest "podglądać" tych, którzy w tym szaleństwie znajdują metodę. I idą przez życie ramię w ramię, chociaż czasem mają ochotę kopnąć się w inną część ciała.

"Jer and I have been together since we were teenagers. After thirteen years of being together and eleven years of...

Opublikowany przez Love What Matters na 23 sierpnia 2017
Jer i ja byliśmy razem od wieku nastoletniego. Po trzynastu latach spędzonych razem i jedenastu latach małżeństwa ludzie pytają mnie – Więc jaki jest sekret udanego małżeństwa? – zwykle odpowiadam śmiechem.

Znam wszystkie banalne odpowiedzi w stylu: "Nie kończ dnia kłótnią" lub "Zawsze mów, że kochasz, gdy któreś z was wychodzi z domu".

Wy wiecie, ile razy w ciągu tych jedenastu lat Jer przenosił się na kanapę w ukryciu przed dziećmi, ponieważ byliśmy na siebie tak źli?

Czy wiesz, ile razy on zostawił nas w domu bez słowa i z niczym w stylu – Kocham cię, bo dałaś mi dzieci i piękne życie.

Złamaliśmy wszystkie istniejące sekrety.

Sekretem długotrwałego małżeństwa jest to, że nie ma żadnych sekretów.

Wstaje i spróbuje od nowa, do cholery, każdego dnia. Życie blisko siebie, kiedy jesteście młodzi, świeżo po ślubie, a wasze obiady to mrożonki z paczek, ponieważ to wszystko, na co sobie możecie pozwolić.

To czuwanie całą noc we łzach ze swoim pierwszym nowonarodzonym dzieckiem, ponieważ oboje jesteście zmęczeni, przytłoczeni i przerażeni, ale jesteście w tym razem.

Liczycie wspólnie każdy grosz, kiedy jesteście młodzi, abyście mogli zbudować wspólne życie dla swojej przyszłej rodziny.

Chodzi o to, że nic nie będzie idealne, że twoje małżeństwo nie będzie wyjątkowe, ponieważ to nie jest prawdziwe życie.

Chodzi o to, że kiedy życie podkopuje ci drogę i rzuca pod twoje nogi kłody, oglądasz się i wiesz, że nie jesteś sam i że twój najlepszy przyjaciel idzie za tobą.

Chodzi o to, że nigdy nie będziesz w stanie przygotować się na ciężary, które mogą spaść na ciebie i twojego partnera, ale wiesz, że jesteś gotowa tam być, gdy druga osoba potrzebuje od tego ciężaru odpoczynku.

Wystarczy, że będziesz walczył każdego dnia i nie zatrzymasz się. Zatrzymani się jest bowiem jednoznaczne z porażką.
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE