We współczesnych rankingach imion żeńskich współczynnik „Dżesikowatości” wzrasta. Tym, którzy nie chcą poddawać się tym trendom, proponujemy powrót do korzeni.
Imiona dla dziewczynek - trendy
Trendy w imionach na przestrzeni lat często się zmieniały. Duże zmiany możemy zaobserwować od 2015 roku, odkąd to polskie prawo zezwoliło na nadawanie zdrobnień i niepolskojęzycznych imion. Trochę na przekór tym trendom postanowiliśmy sięgnąć pamięcią wstecz i przypomnieć zapomniane imiona dla dziewczynek.
Powrót do imion słowiańskich miał miejsce w Polsce pod koniec XIX i na początku XX wieku. Popularnymi imionami dla dziewczynek były żeńskie odpowiedniki imion męskich takich jak Wiesław, Radosław, Bronisław, Mirosław, Sławomir, Bolesław, Dobrosław, Zbigniew. Jak to w modzie bywa, z jednej skrajności często popada w kolejną, więc XX wiek przyniósł też popularność imion damskich, zapożyczanych z języków zachodnich (angielskiego, francuskiego i niemieckiego), a szczególnie telewizji, która upowszechniała kulturę krajów zachodnich. To wtedy pojawiły się Nikola czy Dżesika.