Młodzi rodzice popełniają 5 błędów publikując zdjęcia dzieci. Uniknij ich

Pierwsze zdjęcie jest niezwykłe, jak wszystko to co po raz pierwszy.
Pierwsze zdjęcie jest niezwykłe, jak wszystko to co po raz pierwszy. Prawo autorskie: molka / 123RF Zdjęcie Seryjne
9 miesięcy czekasz na pojawienie się na świecie dziecka. Możesz poczekać jeszcze chwilę, zanim opublikujesz jego pierwsze zdjęcie. Jest parę rzeczy, które powinnaś przed tym przemyśleć.

Poniżej 5 wskazówek, jak wykonać pierwsze "oficjalne" zdjęcie maluszka:

1. Odczekaj parę dłuższych chwil po porodzie.

Utrwalanie cudu narodzin jest niezwykłe, ale album z tego momentu warto zachować dla siebie. Kilkaset znajomych na portalu społecznościowych może, całkiem słusznie, nie zachwycić się zdjęciem noworodka we krwi i śluzie.

Po wtóre, te chwile nigdy się nie powtórzą i są jednymi z najbardziej intymnych w całym życiu. Chroń je przed wścibskimi oczami i komentarzami.

2. Ukryj wszystkie zawstydzające szczegóły.

Obraz noworodka leżącego na klatce piersiowej matki to prawie zawsze rozczulający widok. Jeśli jednak decydujesz się na zdjęcie w szpitalu, zadbaj o to, żeby ukryć, to co mogłoby cię zawstydzić. Odkryte piersi, wystający cewnik…

3. Odpowiednio zredaguj opis zdjęcia.

Nie sugerujemy, że nie po drodze ci z gramatyką i ortografią. Nie da się jednak ukryć, że po porodzie palce u dłoni mogą trochę drżeć, a głowa może być przepełniona wszystkim, poza zasadami poprawnej pisowni.

A przecież nie chcesz, żeby wszyscy, którzy zobaczą twoje niepowtarzalne dziecko, wytknęli ci nieznajomość polskiego języka.

4. Zadbaj o to, kto dowie się o narodzinach dziecka

Publikacja zdjęcia na portalu społecznościowym jest jednym z najszybszych sposobów na podzielenie się wielką nowiną ze światem.

Jeśli jednak są osoby, których poinformowanie w pierwszej kolejności jest bliskie twojemu sercu, zaplanuj to wcześniej. W odpowiednim momencie po prostu dodaj zdjęcie a przygotowana wcześniej lista odbiorców sama wypełni się wielkimi wieściami.

5. Jasno sformułuj zasady publikowania zdjeć przez bliskich.

Chyba najgorszą rzeczą, jaka może się wydarzyć to publikacja zdjęcia twojego dziecka przez kogoś innego, niż ty. Rozentuzjazmowana siostra, przyjaciółka… Jeżeli nie chcesz do tego dopuścić, musisz to wyraźnie powiedzieć. Masz pełne prawo do decydowania o tym, kiedy i jakie zdjęcie twojego dziecka ujrzy światło dzienne.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE