Tego znaku na piersi nie można zlekceważyć. Chorobę trzeba zdiagnozować szybko

Każda kobieta powinna zdawać sobie sprawę, jak rozpoznać objawy raka piersi.
Każda kobieta powinna zdawać sobie sprawę, jak rozpoznać objawy raka piersi. Zrzut z ekranu/Facebook/Sherrie Rhodes
Dzięki temu, że coraz częściej w mediach pojawiają się takie historie, zwiększyła się świadomość kobiet. Czas ma ogromne znaczenie, więc każda pani powinna o tym wiedzieć.

Apele w mediach społecznościowych odgrywają coraz ważniejszą rolę
Gdy coś złego dzieje się z naszym zdrowiem, możemy albo ukrywać to przed światem, albo zrobić z tego użytek i podzielić się swoją historią z innymi. Dzięki temu, że kobiety coraz odważniej dzielą się swoimi doświadczeniami w mediach społecznościowych, a ich posty i apele są udostępniane przez tysiące osób, paradoksalnie jest to najskuteczniejsza kampania informacyjna. Ludzie zdecydowanie bardziej wierzą słuchając historii z życia wziętej, niż czytając doniesienia i statystyki.

Sherrie Rhodes to kolejna kobieta, która postanowiła zamieścić swoje zdjęcia w mediach w ramach ostrzeżenia dla innych kobiet. Sama przyznała, że to dzięki temu, że widziała już w internecie podobne fotografie, udało jej się właściwie rozpoznać chorobę i gdy tylko zauważyła wgłębienie w piersi, od razu udała się do lekarza. Dzięki temu, że nie zbagatelizowała sprawy, zareagowała w porę i znacznie zwiększyła swoje szanse na skuteczne leczenie. Dla osób zmagających się z chorobą nowotworową, czas odgrywa niestety znaczącą rolę.

"Podzielcie się z innymi!"
Sherrie Rhodes
Facebook

Wczoraj zdiagnozowano u mnie raka piersi. Był to całkowity wstrząs, ponieważ ten ślad (na rysunku) był jedynym objawem, jaki miałam. Zauważyłam to wgłębienie pod koniec czerwca i dwa dni później pojechałam do mojego lekarza rodzinnego, który skierował mnie do kliniki piersiowej. Pojechałam tam i miałam wykonane usg., które ujawniło nieprawidłowości. Potwierdzono je w czasie mammografii, a potem wykonano mi biopsję. To był rak piersi. Proszę regularnie sprawdzać piersi i nie ignorować takich zmian. Jeśli wcześniej nie widziałabym takiego postu, nie wiedziałabym, że takie zagłębienie jest oznaką raka. Proszę dzielić się ze sobą i zwiększać świadomość.

Yesterday I was diagnosed with breast cancer. It came as a total shock as this dimpling (in the pic) is the only symptom...

Opublikowany przez Sherrie Rhodes na 25 lipca 2017
Większość kobiet wykonując samodzielnie badanie piersi, dłońmi wyszukuje wszelkie guzki, które kojarzone są przede wszystkim z rakiem piersi. Niestety wiele z nich zapomina o tym, że takich sygnałów świadczących o potencjalnym zagrożeniu jest znacznie więcej. Dlatego tak ważne jest, by informacje na temat mniej typowych objawów raka, także były upowszechniane. Siła mediów jest dziś ogromna i każdy taki post z ostrzeżeniem ma ogromną szansę, by dotrzeć do naprawdę dużej grupy docelowej.


Na początku roku zorganizowana była kampania, która wykorzystała cytryny do pokazania kobietom, na jakie zmiany w wyglądzie piersi powinny zwracać uwagę.
Czytaj na ten temat: To będzie jedno z najważniejszych zdjęć tego roku! Ile kobiet uratuje?źródło: Facebook/Sherrie Rhodes
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE