Guma do żucia pomaga… kobietom po cesarce! Dzięki niej szybciej wracają do zdrowia

Dochodzenie do siebie po cesarskim cięciu można ułatwić.
Dochodzenie do siebie po cesarskim cięciu można ułatwić. Prawo autorskie: ferli / 123RF Zdjęcie Seryjne
Przygotowujesz się do szpitala na zabieg cesarskiego cięcia? Jest coś, czego prawdopodobnie brakuje w twojej torbie, a może ci się bardzo przydać.

Chodzi o gumę do życia. Okazuje się bowiem, że jest żucie jej jest prostym i niewymagającym sposobie na zapobiegnięcie jednej z możliwych komplikacji po cesarskim cięciu – przekonują badacze ze Szpitala Uniwersyteckiego w Filadelfii.

Ściślej rzecz dotyczy pracy jelit. U jednej na pięć kobiet poddanych zabiegowi cesarskiego cięcia dochodzi bowiem do spowolnienia, lub całkowitego zatrzymania prawidłowej czynności jelit, czyli tzw. niedrożności.

Badania przeprowadzone na grupie ponad 3 tys. kobiet, właśnie potwierdziły, że żucie gumy po zabiegu trzy razy dziennie przez około 30 minut zmniejsza ryzyko niedrożności. Jednocześnie skraca całkowity czas powrotu do formy układu pokarmowego sprzed porodu z 29,5 do 23h, czyli o ponad 6h! Żucie gumy jest czynnością, która ma wysyłać do mózgu sygnał dostarczania pokarmu, przez to 'mobilizować" jelita do prawidłowej pracy.

To bardzo dobra informacja, działania przeciwko potencjalnie zagrażającymi dolegliwościami rzadko są tak proste i przyjemne.
Źródło: essentialbaby
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE