Setne śpioszki, dziesiąty gryzak - nie tego potrzebuje młoda mama. Podpowiadamy, co naprawdę przyda się po porodzie

Fot. Unsplash.com / CC0
“Dlaczego nikt mi o tym wcześniej nie powiedział?” - to zdanie, jako młoda mama, będziesz powtarzać z częstotliwością zdecydowanie nieproporcjonalną do liczby przeczytanych poradników i dobrych rad udzielanych przez życzliwe ciocie, babcie i koleżanki. Jak każdy kolejny “poziom wtajemniczenia” w życiu kobiety, macierzyństwo to okres w którym króluje wieczne zdziwienie i zasada “przeżyj to sam”. Nie oznacza to jednak, że na wyprawę w nieznane mamy wyruszyć bez odpowiedniego ekwipunku, wręcz przeciwnie.

Produkty niezbędne młodej mamie zaraz po porodzie można jednak kompletować w nieskończoność i nigdy nie mieć pewności, że wybrało się te właściwe. Dlatego warto zdać się na doświadczenie tych, które kwestiami około-porodowej pielęgnacji zajmują się na co dzień, czyli ekspertki internetowego sklepu Lady Luna. To właśnie one stworzyły Niezbędnik - czyli pudełko, które będzie idealnym prezentem dla każdej świeżo upieczonej mamy.
Mówiąc, że Niezbędnik to prezent “dla mamy” dokładnie to mamy na myśli. W pudełku nie znajdziecie nic, co mógłby zaanektować najbardziej rozwrzeszczany członek rodziny. Jasne, żadna mama nie pogardzi kolejną parą śpioszków, fikuśnym gryzakiem, czy zestawem kremików i oliwek do delikatnej dziecięcej skóry. Darczyńcy często jednak zapominają, że wypadałoby zadbać również o jej dobre samopoczucie.
Lady Luna

W zwyczaju jest, aby w tym szczególnym momencie prezentem dla świeżo upieczonej mamy był upominek, który tak naprawdę jest dla jej maleństwa. Zwykle zawiera produkty dla dzidziusia: kosmetyki, ubranka, grzechotki. Zapominamy o potrzebach mam.

Twórczynie Niezbędnika doskonale wiedzą, jak wspaniałe, ale jednocześnie trudne i wyczerpujące są pierwsze tygodnie spędzone w domu z noworodkiem. Kwilenie przytulonego do piersi malucha i jego pudrowy, niepodrabialny zapach rzeczywiście są rodem z hollywoodzkich filmów. Obolałe sutki i popękane krocze do świadomości scenarzystów przebijają się jakoś rzadziej.
Lady Luna

Czy młoda mama naprawdę wie, co ją czeka po porodzie? Aby przygotować ją na każdą ewentualność, w Niezbędniku znajdują się produkty mające pomóc w regeneracji (spray do gojenia krocza oraz krem na bolesne i spękane sutki marki Motherlove), jak również poradnik, w którym otwarcie omawiamy kluczowe kwestie połogu i pierwszych chwil z dzieckiem. Spoglądamy na nie oczami mam, które już ten etap mają za sobą. Wsparciem dla młodych mam będą też Afirmacje dla Młodej Mamy, czyli podnoszące na duchu sentencje i prawdy, które dodadzą otuchy w chwilach zwątpienia.

Wszystkie produkty, które znajdziecie w Niezbędniku, można też w Lady Lunie dokupić oddzielnie. Można też personalizować zawartość pudełka zgodnie z indywidualnymi preferencjami młodej mamy.
Witrynę Lady Luna warto odwiedzać nawet wtedy, kiedy okres ciąży i porodu mamy już za sobą, lub przeciwnie - dopiero będziemy się do niego przygotowywać. Znajdziemy tu ekologiczne kosmetyki, idealnie dostosowane do typowo kobiecych potrzeb: organiczne kosmetyki, akcesoria do higieny intymnej, suplementy diety. – Naszą misją jest stworzyć miejsce, które pomoże każdej kobiecie, młodszej i starszej, przejść przez przełomowe momenty w życiu – dojrzewanie, bycie mamą, przekwitanie – tak piszą o swoim portalu twórczynie Lady Luny. Oceniając okiem młodej mamy, zadanie wykonały w 100 procentach. Co do pozostałych etapów - sprawdźcie same.

Artykuł powstał we współpracy z Lady Luna.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE