9 próbek pełnych bakterii i 1 kropla mleka matki. Wyniki eksperymentu zachwycają kobiety na całym świecie

Vcky Greene jest studentką mikrobiologii.  Wykonała eksperyment, którego wyniki zachwycają matki na całym świecie.
Vcky Greene jest studentką mikrobiologii. Wykonała eksperyment, którego wyniki zachwycają matki na całym świecie. Facebook.com
O niezwykłych właściwościach mleka matki powiedziano już wiele. Za każdym razem jednak, kiedy pojawia się nowy dowód jego unikalnego działania, świat się zachwyca. Siła naturalnego dostosowania ciała kobiety do roli matki jest tak wyjątkowa, że nie sposób potraktować jej obojętnie.


Kropla życia
Jakiś czas temu sieć obiegło nagranie młodej matki Jansen Howard, na którym widać próbkę jej mleka pod mikroskopem. Do tej pory wideo zostało wyświetlone ponad 2 mln razy. W opisie na portalu, zachwycała się życiem, które widać w kropli jej matczynego mleka i tym, jaka jest jego zdolność do dostosowywania się do potrzeb jej dziecka.

You guys... this is SO COOL!!!!!!!! this is the living liquid gold we call breast milk in motion!!!! My dad is a blood microscopist and this is a single drop off my breast milk under his microscope!!!! It's miraculous and it's ALIVE tailored to my babies needs at this moment!!!! Absolutely amazing!!! Follow me on Instagram... jansenshowardart_

Opublikowany przez Jansen Howard na 7 stycznia 2017
O swoich doświadczeniach i emocjach związanych z karmieniem mówiła, że nie zawsze było dobrze i początki macierzyństwa były dla niej trudne. Jednak: "Kiedy przystawiała córkę do piersi, sztorm ucichał, a ja miałam poczucie, że wszystko jest na właściwym miejscu".

Karmienie piersią to przyszłość
Teraz sieć obiegł eksperyment studentki mikrobiologii Vicky Greene, który nie pozostawia żadnych wątpliwości–mleko matki nie ma sobie równych!

Do dziewięciu naczyń, w których znajdowała się bakteria M. Luteus studentka dodała kroplę matczynego mleka, pobranego uprzednio od dwóch różnych matek. Wyniki były oczywiste i niezwykłe jednocześnie – białe plamy w środku płynu są dowodem na to, że mleko hamowało rozwój bakterii.

O wynikach Vicky pisze tak:
Vicky Greene

Jestem bardzo podekscytowana! Przyszłość jest jasna, przyszłość to karmienie piersią.

**Thanks for all of your messages! I am trying to get through them all, but there's hundreds! Please be patient I will...

Opublikowany przez Vicky Greene na 6 lutego 2017
Właściwości bez terminu ważności
Wykorzystane mleko pochodziło od dwóch matek, dzieci w różnym wieku. Jedno z nich miało 15 miesięcy, drugie 3 lata. Mleko jednej i drugiej okazało się mieć takie same właściwości ochronne.


To bezsprzecznie odrzuca głosy, jakoby mleko matki traciło swoje właściwości w miarę upływu czasu. Chroni w takim samym stopniu karmionego noworodka, jak 3–latka.

Nie mieliśmy dotąd okazji, tak fizycznie zobaczyć działania matczynego mleka. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem.
Źródło: scarymommy.com

Napisz do autora: magda.wozniak@mamadu.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE