"Jak sobie poradzić z sąsiadem, co pali śmieci w piecu?".Genialny spot z udziałem Franciszka Pieczki. Krótko i na temat

Do walki ze smogiem przyłączył się Franciszek Pieczka.
Do walki ze smogiem przyłączył się Franciszek Pieczka. Zrzut ekranu/Facebook/EXA Studio
Smog to nie jest już odległy problem. Obecnie większość miast w Polsce walczy z zanieczyszczeniem powietrza. Oto rozwiązanie problemów?

Ludzie czują się bezkarni
Władze ostrzegają, by dzieci nie wychodziły na długie spacery. Tylko jak długo mamy tak żyć? A może gdyby sąsiedzi mieli oczy dokoła głowy i nie dawali przyzwolenia na gryzący, czarny lub zielony dym z komina z domu obok, ludzie nie czuliby się bezkarni? Czy za to, że dbamy o zdrowie swoich dzieci i własne, możemy być oceniani jako donosiciele? Niech się wstydzą ci, którzy postępują wbrew prawu i wbrew rozsądkowi.

Spot zrealizowany przez EXA Studio w ramach akcji "Gmina z dobrą energią" ma zachęcać ludzi do większej dbałości o środowisko i o sąsiadów. "Nie truj sąsiada" – pod taką nazwą można odnaleźć film wykonany na zlecenie 28 gmin Subregionu Zachodniego, koordynowanego przez Planergia.pl. oraz Związek Gmin i Powiatów Województwa Śląskiego. Franciszek Pieczka w roli sąsiada interesującego się tym, co dzieje się u innych i zdającego sobie sprawę z konsekwencji palenia śmieci, jest po prostu genialny. I choć trochę poniosła go wyobraźnia, co widać na filmie, doskonale odzwierciedla złość ludzi na tych, którzy za nic mają ostrzeżenia o smogu.
Nie truj sąsiada! - #1

Nasza ostatnia produkcja: spot promujący akcję pod hasłem "Nie truj sąsiada". Akcja stanowi część projektu "Gmina z dobrą energią" realizowanego na terenie 28 gmin Subregionu Zachodniego, koordynowanego przez Planergia.pl oraz Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. W spocie wystąpił fantastyczny człowiek i świetny aktor Franciszek Pieczka Scenariusz/reżyseria: Marek Skrzecz, zdjęcia: Kacper Sędzielewski, producent: Piotr Steczek. Zachęcamy do oglądania i puszczania w świat! Zuzanna Zienkiewicz, Zbyszko Z Opolańca, Cinelight, Agata Adamus, Marcin Kundera, Mateusz Pirecki, Marek Kita, Natalia Rzepka, Szakira Rutkowska

Opublikowany przez EXA Studio na 14 grudzień 2016
"Jak palisz śmieci, to sam się trujesz i możesz fest wkurzyć sąsiada"
Franciszek Pieczka choć wie, że tak naprawdę niewiele może zrobić, to jego bronią może być z pewnością karteczka, którą na drzwiach osób nie przestrzegających prawa można zawiesić. Będzie to po pierwsze ogromny wstyd dla tej osoby, a po drugie ostrzeżenie przed dalszymi konsekwencjami, czyli pukaniem do drzwi strażników miejskich. Według twórców kampanii smog zabija rocznie 45 tys. Polaków, więc nie jest to problem, wobec którego możemy przejść obojętnie. "Myśl człowieku" – posłuchajmy słów Pieczki, bo jest on bardzo przekonujący.

Czy Polacy mają problem ze zgłaszaniem do straży miejskiej sąsiadów palących w swoich piecach śmieci?

źródło: Fcebook/ EXA Studio

Napisz do autora: ewa.podlesna-slusarczyk@mamadu.pl

Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE