Emocje, z którymi warto oswoić dziecko. Pomogą ci w tym bohaterowie bajek

ulkas / 123RF Zdjęcie Seryjne
Czasem trudno wyrazić emocje słowami i wytłumaczyć dziecku czym jest miłość, poświecenie, dobro. Jeszcze trudniej rozgonić smutki, które nie pozwalają zasnąć. Te animacje, bajki i filmy wam w tym pomogą.

Jak wyjaśnić, że miłość jest ważna
Ta krótka animacja w ciągu kilku minut pokazuje, że dla miłości jesteśmy w stanie zrobić wiele. Oddanie, poświęcenie, troska i waleczność – dzieci bez trudu pojmą te emocje dzięki dwóm ośmiornicom. Film został nagrodzony Oskarem w 2009 roku.

Radość, smutek, kłótnie. A i tak rodzina jest najważniejsza
Wasze dziecko częściej będzie was tulić, mówić magiczne słowa „proszę” i „przepraszam” po kilku wieczorach ze świnką Peppą. Ta urocza bajowa postać uczy, że rodzina jest najważniejsza.
Kiedy pojawia się stres i problemy ze snem
Na opanowanie tych emocji najlepszu jest audiobook „O króliku, który chce zasnąć. Dla rodziców, których dzieci nie chcą spać”.
Książka, w ubiegłym roku, gdy miała swoją premierę, zrobiła furorę w Ameryce. Zachwyceni rodzice pisali, że sami dzięki niej zarówno oni jak i dzieci pozbyli się problemów z bezsennością. Książka, jak mówi autor Forssen Ehrlin Carl-Johan wykorzystuje złożone techniki psychologiczne i tak przygotowanych, że pomagają się odprężyć. Sprawdziłam na własnej skórze i działa. Nie więc kłopotu, że nagranie trwa tylko 35 minut, bo po kilkunastu już kleją się oczy.
Bajka, która uczy, jak się nie poddawać
"Gdzie jest Dory?" to zeszłoroczny hit kinowy, który pokochały dzieci. Opowieść zaczyna się od tego, że poznajemy Dory gdy była maleńką rybką i cierpiała na amnezję. Pewnego dnia, razem ze swoimi rodzicami widzi przypływ, ale - niestety - fala wciąga ją, oddzielając tym samym od rodziców. Kilka lat później, Dory przypomina sobie co ją spotkało i postanawia odnaleźć swoją dawno utraconą rodzinę.

Wyruszamy w nieznane
Ni Hao Kai-Lan, to amerykański serial animowany, który swoją premierę w Polsce miał w 2010 roku. Był wówczas emitowany przez stację telewizyjną Nickelodeon Polska.
Serial opowiada o przygodach dziewczynki imieniem Kai-Lan i jej przyjaciół, którzy przeżywają niesamowite przygody, a tym samym uczą się emocji z tym związanych. Dzieci mogą nauczyć się przy tym paru słów po chińsku i nauczyć się, że świat jest różnorodny.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE