„Wierzę, że to uczyniło mój poród łatwiejszym”. Pole dance w zaawansowanej ciąży, przesada?

Niektórzy biją brawa inni  twierdzą, że to już przesada.
Niektórzy biją brawa inni twierdzą, że to już przesada. Fot. Screen z Youtube
Gdy wchodzimy w 27 tydzień ciąży, zaczynamy ten ostatni etap przed porodem – III trymestr. Brzuch jest już pokaźnych rozmiarów i jest co dźwigać. Do tego dochodzi stres przed porodem, który zbliża się wielkimi krokami.

Po 30 tygodniu jest nas więcej o co najmniej 7 kg. Macica wzrosła 500-krotnie, przez co czasami trudno nam złapać oddech. Częściej też czujemy się zmęczone, a odpoczynek jest najbardziej wskazany. Cześć z nas najchętniej nie ruszałaby się z domu. Ale, niektóre z nas całkiem inaczej wspominają ten czas. W wyniku ogromnej ekscytacji i pojawiających się myśli: “to już, zaraz, niebawem”, ogarnia je przedziwna moc, która zmusza do działania. Warto wykorzystać to na spacery, pływanie a może jogę dla kobiet w ciąży? Wszystko to poprawia samopoczucie i może pomóc w łatwiejszym przebiegu porodu. Pewna mama poszła o krok dalej.

Zsuzsi Hussla z Sacramento w Kalifornii zawsze była aktywna, ale tym dokonaniem zaskoczyła wielu. Nie przerwała bowiem ona treningów pole dance w ósmym miesiącu ciąży. Jak sama mówiła: "Kontynuowanie w 34 tygodniu ciąży było dość trudne. Sądzę jednak, że dzięki tej mojej aktywności właśnie, ciąża miała spokojny przebieg i sam poród szybko postępował bez komplikacji”.
Wysportowana mama urodziła zdrową córeczkę 2 grudnia w 38 tygodniu ciąży. Dziewczynka dostała na imię Athena. Po porodzie i fali komentarzy na temat filmu mama mówiła: „Większość z nich była pozytywna, a te nieliczne negatywne po prostu ignoruję”.

Zsuzsi podkreśla, że dzięki temu nie pogorszyła się jej kondycja i bardzo szybko wróciła do formy.

O ile oczywiście jest to, że leżenie plackiem na kanapie w ciąży jest o wiele gorsze, niż sport, o tyle zastanawia mnie fakt, czy jednak pole dance można zaliczyć do bezpiecznych aktywności? Niektórzy lekarze nadal ostrzegają przed jazdą na rowerze, czy nawet wspinaniem się po drabince, wchodzeniem na stołki, by włożyć coś do górnej półki szafy.


Czy wirowanie w powietrzu na rurze, nie jest zbyt ryzykowne? W końcu nawet mistrzowi w swej dziedzinie może zdarzyć się potknięcie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE