Prosta animacja o roli rodzica, która wzrusza do łez. Tego nie da się zapomnieć

Pojawia się nadzieja, rodzic dostrzega przejmujący smutek swojego dziecka i dla nich świat się zmienia.
Pojawia się nadzieja, rodzic dostrzega przejmujący smutek swojego dziecka i dla nich świat się zmienia. Fot. Screen z Youtube
Ojciec i syn, w których rzeczywistości dominuje rutyna – szkoła, praca, dom. Ten sam schemat, który wszyscy wokół wpajają nam jako właściwy, blokując inne możliwości, choćby marzenia o innym życiu, bo to jest właściwie.

Widzimy, jak relacje chłopca z ojcem ulegają pogorszeniu. Brak zrozumienia, wsparcia. Światło w oczach dziecka gaśnie.

Pojawia się nadzieja, rodzic dostrzega smutek, który i jemu towarzyszy. W końcu sam się orientuje, że się zatracił i zapomniał o tym, co najważniejsze. Zobaczcie niezwykłą, nagrodzoną w wielu konkursach animację i jej zaskakujące zakończenie.
W komentarzach pod filmem pojawiają się głosy, że niektórzy przedstawioną historię traktują wprost, jako nakłanianie do rezygnacji ze szkoły na rzecz marzeń niekoniecznie opłacalnych. Jednak tutaj mamy wiele znaczeń, a każdy może wyciągnąć z tej opowieści co innego. Obserwujemy ojca, który zrozumiał, że jego szczęście jest zależne od szczęścia jego dziecka.

Poznajemy chłopca, który dostaje skrzydeł dopiero, gdy ojciec daje mu przywolenie na bycie kim zechce, kiedy znika konieczność pójścia w jego ślady. W relacji rodzic – dziecko wszystko jest ze sobą powiązane i od siebie zależne. Zupełnie, jak w życiu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE