Monty Python w Betlejem, czyli Narodziny Jezusa w rozbrajającej narracji kilkulatków

Maryja dowiaduje się o tym, że zostanie matką Jezusa... rozwieszając pranie.
Maryja dowiaduje się o tym, że zostanie matką Jezusa... rozwieszając pranie. YouTube.com
Wyobraźnia dzieci jest bezgraniczna i jedyna w swoim rodzaju. Zainspirowani nią realizatorzy filmu "Christmas According to Kids" stworzyli przezabawną perspektywę biblijnej przypowieści. Słowa kilkulatków zostały "włożone" w usta dorosłych aktorów. Efekt jest absolutnie rozbrajający.

Anioł jąkała obwieszcza nowinę
W dziecięcej wersji Maryja dowiaduje się o poczęciu... rozwieszając pranie. Anioł Pański obwieszcza Jej nowinę, odrobinę się przy tym jąkając. Od tego samego anioła o tym, że "będzie mieć nowe dziecko" dowiaduje się Józef. Podróżują więc z Maryją do Betlejem, a tam próżno szukać wolnego pokoju w hotelach.

Anioł Pański obwieszcza dalej radosną nowinę pasterzom i mędrcom, którzy widząc pierwszą gwiazdkę, wzdychając rozmyślają, czy warto za nią podążać. Kiedy już przybyli do nowo narodzonego Jezusa złożyli mu dary... Fioletowego hipopotama, pampersy.. mleko. Rzecz jasna, wszystko to, co niezbędne przy pielęgnacji noworodka.
"Kocham Cię, jesteś najlepszy"
Pod koniec wideo, dzieciaki zastanawiają się jak można było wytrzymać w śmierdzącej stodole. I wkładają w usta Józefa słowa skierowane do Jezuska: "Kocham Cię. Jesteś najlepszym dzieckiem, jakie w życiu widziałem. Tak, powiedziałem to".

Całość utrzymana jest w konwencji żartu i bardzo swobodnie traktuję biblijną przypowieść. Ale czy nie tak właśnie, trochę z przymrużeniem rozumieją to dziecięce umysły?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE