Chcesz wiedzieć, jak ułoży się życie twojego dziecka? Naukowcy opracowali specjalny test

Fot. Flickr / Donnie Ray Jones / CC
Naukowcy wykonali badanie zdolności na trzylatkach. Po eksperymencie postawili tezę, że taki test pozwoli na przewidzenie przyszłych szans na życiowy sukces – wynika z publikacji "Nature Human Behaviour”.

W programie "Dunedin longitudinal study" wzięło udział 1037 osób urodzonych okresie od kwietnia 1972 roku do marca 1973 roku w Dunedin w Nowej Zelandii. Eksperymentem dowodzili amerykańscy naukowcy.

Co wynikło z badań? Otóż osoby, które nie osiągnęły dobrych wyników w testach pod kątem zdolności językowych, ruchowych i poznawczych w wieku trzech lat, w dorosłym życiu popełniły więcej przestępstw, korzystały z leków na receptę i wsparcia z opieki społecznej.

Zdaniem badaczy, badania choć dotyczyły mieszkańców Nowej Zelandii to mogą odnosić się do wszystkich narodowości. Naukowcy zaznaczają jednak, że istnieją czynniki, które mogą zmienić bieg życia. Jeśli dziecko już od 3 roku życia zostanie objęte opieką, wsparciem specjalistycznym, programami rehabilitacyjnymi mogą wyjść na prostą i lepiej radzić sobie w życiu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE