Reklama.
Jest to efekt spadku temperatury, a co za tym idzie ogrzewania domów (nie zawsze materiałami dozwolonymi, czyli np. odpadami, śmieciami, co pogarsza sytuację), oraz niskiej prędkości wiatru. Jak informuje warszawawpigułce.pl, apeluje się, by “osoby starsze i dzieci, astmatycy, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych unikały dłuższego przebywania na zewnątrz.”
Może cię zainteresować także: Nie wychodź dziś z dzieckiem, jeśli nie musisz! Unoszący się smog zagraża naszemu zdrowiu
Ponadto, władze Warszawy proszą o niepalenie w domowych kominkach i zachęcają, by porzucić samochody na rzecz komunikacji miejskiej – dzisiaj, dla wszystkich za darmo – celem jest redukcja produkcji spalin.
W tej sytuacji pomysł miasta wydaję się trafiony, jednak niektórzy uważają, że to niesprawiedliwe. Ci, którzy mają kartę miejską wykupioną na cały miesiąc, czy kwartał.
„Jestem cholernie zdziwiony i zaskoczony pozytywnie tylko, co z tego dla mnie jak się jeździ na 90 dniowym, więc żadne bonusy mnie nie obejmują."
Byłoby dobrze, jakby jak najwięcej z tych, którzy na co dzień poruszają się autem, skorzystało z propozycji miasta. Jeśli jednak nie musimy, odpuśćmy dziś przemieszczanie się po mieście z maluchami. W sytuacji wyjątkowej wybierzmy tramwaj, metro, autobus.