Mocny przekaz Davida Beckhama o przemocy wobec dzieci. Zobacz ten film koniecznie z dźwiękiem

David Beckham dla Unicef opowiada o znakach na całe życie.
David Beckham dla Unicef opowiada o znakach na całe życie. Fot. Screen z Youtube
Przemoc naznacza je na zawsze, jak tatuaże. Zostawia trwały ślad. Z tym wyjątkiem, że trwałe rysunki na ciele często reprezentują jakieś szczególne wspomnienia. Miliony dzieci zostają naznaczone wbrew im i bez możliwości wyboru. To zostaje z nimi na całe życie.

Co pięć minut na skutek przemocy umiera jedno dziecko, a miliony są w niebezpieczeństwie – Informuje Unicef. Organizacja stworzyła film z udziałem jednego ze swoich Ambasadorów Dobrej Woli, Davida Beckhama, by móc prosto zobrazować jak przemoc, której doświadczają dzieci, naznacza je na całe życie. Wykorzystali do tego… ciało piłkarza, a właściwie jego liczne tatuaże.

Jak mówi sam David, każdy z nich reprezentuje szczęśliwą i niezwykle ważną chwilę w jego życiu, którą pragnął uwiecznić, by tym bardziej wzmocnić i podkreślić ich obraz w swojej pamięci. Dla niego tatuaże, to znaki szczęścia, dla wielu – na wskutek doświadczania przemocy, podobne znaki tworzą się w ich w głowach. W tym wypadku to trwałe psychiczne blizny, blizny przemocy.

Za pomocą tatuaży Davida Beckhama, udało się stworzyć przejmujący obraz dramatu milionów dzieci na całym świecie.
Przemoc fizyczna, seksualna, emocjonalna jest niestety powszechnym zjawiskiem dotykającym dzieci w każdym miejscu na ziemi. Doświadczają tego w domach, szkołach, czy w internecie. Klaps – bo rodzic miał gorszy dzień i maluch był irytujący, wykorzystywanie seksualne przez sąsiada, wujka, ojczyma, zastraszanie w szkole.– Dzieci są ofiarami przemocy każdego dnia, skutki tego mogą zostać z nimi do końca ich życia. – apeluje Unicef. – Cisza nie jest wyborem. Jeśli widzisz przemoc stosowaną wobec dziecka i nic z tym nie robisz, swoją bezczynnością mówisz dziecku, że to, co się z nim dzieje, co mu się przytrafiło jest ok.


Nie! To nie jest w porządku. Trzeba o tym mówić teraz, zawsze, głośno!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE