Myślałaś, że na bazarze znajdziesz świeże mięso? Zobacz, jak bardzo się myliłaś

Wybierając mięso dla dziecka, pamiętaj, że paczkowane pochodzi z pewnego źródła i jest świeże.
Wybierając mięso dla dziecka, pamiętaj, że paczkowane pochodzi z pewnego źródła i jest świeże. Fot. Alena Ozerova/123rf.com
Gotujesz obiad, podajesz dzieciom i słyszysz, że one mięsa nie będą jadły. Bo twarde, tłuste, niedobre. To nic, że zdrowe, że ma dużo białka. Maluchy nie słuchają twoich argumentów i w nosie mają rośnięcie. Nie smakuje i już. Znasz to?


Kurczak zawsze smaczny
Często jedynym mięsem, jakie chcą jeść dzieci, jest drób. Nie jest to niczym złym, ponieważ oprócz dużych ilości białka zawiera też witaminy. Dlaczego maluchy tak lubią ten rodzaj mięsa? Jest ono zwykle chude i bardzo łatwo przyrządzić je tak, żeby było smaczne.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, aktorka

W moim domu mięso drobiowe cieszy się dużym powodzeniem, więc podaję je nawet kilka razy w tygodniu. Jest nie tylko smaczne, ale przede wszystkim pełne witamin i białka. Drób jest prosty w przygotowaniu, więc starsze dzieci chętnie pomagają w kuchni, a nawet same przyrządzają potrawy z kurczaka czy indyka.

Twój cenny czas
Jeśli się nad tym zastanowisz dłużej, to pochwalisz wybór dzieci. Żadnego mięsa nie przygotowuje się tak szybko i łatwo, jak właśnie drobiu. Wystarczy niecała godzina, żeby wyczarować niejedną potrawę. Ze względu na łatwość przygotowania tego mięsa, możesz do pomocy włączyć dzieci. Maluchy uwielbiają pomagać w kuchni.
Skąd mięso?
Należy jednak zwrócić uwagę, gdzie kupujemy mięso. Często wydaje nam się, że najlepszym wyborem będzie rynek lub pobliski mały sklep mięsny. Skąd jednak będziemy wiedzieć, jak długo mięso leży już w chłodni? W przypadku kupowania drobiu na wagę nie mamy też żadnych informacji o pochodzeniu mięsa. Taki zakup może być ryzykowny, szczególnie jeśli jedzenie ma być przeznaczone dla dzieci.


Dlaczego mięso powinno być paczkowane?
O wiele lepszym wyborem będzie drób paczkowany. Mamy wtedy pewność, że jest dobrej jakości i został wyprodukowany zgodnie z prawnymi wytycznymi i pod ścisłą kontrolą weterynarza. Oznaczenia na opakowaniu gwarantują, że produkcja na każdym etapie przebiegła przy zachowaniu odpowiednich standardów. System oznaczeń gwarantuje, że w przypadku występowania w mięsie pozostałości jakichkolwiek substancji, cała partia zostanie wycofana.

MAŁGORZATA OSTROWSKA-KRÓLIKOWSKA, AKTORKA

Jeszcze niedawno kupowałam mięso na pobliskim rynku, w przekonaniu, że to, co kupuję, jest świeże i zdrowe. Jednak im więcej czytałam na ten temat, tym bardziej utwierdzałam się w przekonaniu, że popełniam błąd, kupując produkty nieznajomego pochodzenia. Teraz, jako konsument mam większą świadomość, wiem, że gwarancję bezpieczeństwa zapewnia mi wybór mięsa paczkowanego. Opakowanie zawiera nie tylko informację o okresie przydatności do spożycia, ale także o źródle pochodzenia i nadzorze weterynaryjnym. Nie mamy takiej wiedzy, kupując drób na rynkach i bazarach. Dzięki odpowiedniemu opakowaniu mięso jest wolne od zanieczyszczeń i bakterii, nadaje się do mrożenia. Jestem mamą, dlatego szczególnie ważne jest dla mnie wysoka jakość produktów, które domownicy tak chętnie i często spożywają. Warto zwrócić na to uwagę, by mieć pewność, że podajemy rodzinie bezpieczny i pełnowartościowy posiłek.

Gwarancja świeżości
Kupując mięso paczkowane, wiesz, że jest świeże. Na opakowaniu znajdziesz informację z datą przydatności do spożycia. Niemałe znaczenie ma też sposób pakowania. Do minimum skrócony jest okres kontatku produktu z atmosferą, gdzie mogą znajdować się drobnoustroje chorobotwórcze. Opakowanie stanowi też barierę przed wtórnym zakażeniem w trakcie dystrybucji, w sklepie czy w lodówce.

Jeśli do tej pory kupowałaś mięso na wagę, zastanów się, czy nie lepiej wybrać produkt, który dzięki swojemu opakowaniu jest na pewno świeży. Dzięki oznaczeniom na etykiecie będziesz miała pewność, co podajesz swojej rodzinie.

Więcej o zdrowym drobiu można przeczytać na www.dobrydrob.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...