Owsiak zgarnął dwie statuetki! Wielka gala „Perły mama:Du” za nami – zobaczcie zwycięzców!

Jurek Owsiak przypomniał, że już niebawem kolejna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Jurek Owsiak przypomniał, że już niebawem kolejna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Fot. Materiały własne


Cóż to był za wieczór! Pełen radości, wzruszeń, niezwykłych spotkań. Nie sposób opisać, jak ważny to był dzień dla nas wszystkich. Po raz pierwszy wręczaliśmy nagrody „Perły mama:Du” tym, którzy ponadprzeciętnie, z niezwykłym zaangażowaniem działają na rzecz dzieci i rodziców. A w wyborze pomogliście nam wy, za co bardzo wam dziękujemy!


Perły przyznawane były w sześciu kategoriach. Trafiły do organizacji, instytucji i wyjątkowych osobowości. Musimy jednak podkreślić, że wszyscy nominowani są dla nas zwycięzcami. Wybór tego jednego z pewnością nie był łatwy. Trzeba było wybrać tych, których bohaterskie działania wymykają się niekiedy wszelkim kategoriom, którzy w sposób szczególny trafili w wasze i nasze serca.


Laureaci pierwszego plebiscytu „Perły mama:Du”Inicjatywa prorodzinnaSzlachetna Paczka
W imieniu fundacji nagrodę odebrała Julia Kamińska, mocno zaangażowana w działania na rzecz biednych rodzin. Mówiła, jak wielu chciałoby być z nami tego wieczoru, ale… nie mają chwili do stracenia. Szlachetna Paczka działa nieprzerwanie od 16 lat, a przed nadchodzącymi świętami mają pełne ręce roboty. Julia podkreśliła, że to nagroda dla wszystkich niezwykłych ludzi – wolontariuszy fundacji, to oni są ich siłą.
FundacjaWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
To już 25 lat, jak WOŚP z Jurkiem Owsiakiem na czele, robią rzeczy, które zadziwiają cały świat. Wielu nie pamięta czasów, w których Orkiestry nie było. Z każdym rokiem jej siła jest coraz większa, kwoty na pomoc dzieciom, a od niedawna także osobom starszym, dają możliwość ratowania życia setkom, tysiącom… Ale co tu dużo pisać: To nasi bohaterowie wszechczasów.
Człowiek rokuJurek Owsiak
Odbierając nagrodę, Owsiak mówił, że dawno już żadnej nie dostał, a nagrody ładują baterie. Zaprzyjaźnił się z Antkiem, pomagającym nam wręczać nagrody, a nawet oddał mu część swojego upominku dla prawdziwego mężczyzny. Docenił również mama:Du, bo jako dziadek również do nas zagląda.
Start-upMigam.pl
Perłę otrzymał serwis stworzony po to, by pomagać niesłyszącym. Dzięki niemu można w dowolnym momencie skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego. Sławek Łuczywek – dyrektor migam.pl, mówił, że ta nagroda pokazuje im, że droga, którą wybrali, choć bardzo trudna, jest dobra i daje im to dużo energii, żeby iść w swoich działaniach dalej, naprzód.
Kampania społeczna – „HejtStop”
„Większość osób, które proszą nas o pomoc, to są dzieci i osoby bardzo młode, które doświadczają często przestępstw motywowanych nienawiścią czy też nagonek internetowych. Głęboko wierzę, że uda nam się stworzyć centrum wsparcia dla osób, które doświadczają przemocy w sieci” – mówiła Joanna Grabarczyk.
Miejsce przyjazne dzieciomTULI LULI Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny
Założycielami tego niezwykłego miejca jest Fundacja Gajusz, której przedstawicielki przekazały niezwykle poruszające słowa pani prezes Tisy Żawrockiej-Kwiatkowskiej : „Tuli Luli to miejsce, którego zadaniem jest tulenie, lulanie i leczenie najpotworniejszych ran, jakie można zadać dziecku, porzucając je. To system jest największym winowajcą, bo nie wspiera rodzin biologicznych, babć – byłoby to tańsze i lepsze dla dziecka. Tysiące maluchów przebywa w domach dziecka bez wystarczającej opieki z chorobą sierocą w ciszy. Strasznej ciszy. Postanowiłyśmy wziąć motykę i porwać się na słońce” – mówiły. A na koniec dodały: Będziemy tulić i rozpieszczać!
Całość naszej gali swoim głosem uświetniła genialna Monika Dryl, a jej wykonanie piosenki „Dziwny jest ten świat” wywołał u wszystkich gęsią skórkę.
Więcej dowiecie się niebawem z naszej relacji video. A w niej: Co więcej działo się na gali? Niezwykłe rozmowy na luzie, tuż po gali i zabawne sytuacje :)
To już wkrótce!

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...