Nakarmiłabyś dziecko nieznajomej? Ona to zrobiła i wywołała medialną burzę

Tym zdjęciem Rebecca wzbudziła wiele kontrowersji.
Tym zdjęciem Rebecca wzbudziła wiele kontrowersji. Screen z Facebook.com
Rebecca Wanosik spędzała normalny, spokojny wieczór w domu kiedy rozdzwonił się telefon. Jeden z jej znajomych zadzwonił z pytaniem: "Czy mogłabyś nakarmić głodne dziecko nieznajomej?"

Bez wahania zgodziła się nakarmić obce dziecko
Okazało się, że matka dziecka była niezdolna do karmienia, ponieważ przechodziła poważną operację. Maluch, który nie miał okazji przywyknąć do karmienia butelką, kategorycznie jej odmawiał. Był jednak głodny, z każdą minutą coraz bardziej. Rebecca zgodziła się bez wahania, nakarmiła dziecko, a całą sytuację uwieczniła na zdjęciu, które wstawiła na swoje oficjalne konto na Facebooku. Konto zostało chwilę później zawieszone.
Kiedy kobieta wróciła do aktywności na mediach społecznościowych, w krótkim oświadczeniu odniosła się do całego wydarzenia mówiąc o głębokim żalu i irytacji jaką wzbudziło w niej zawieszenie jej aktywności przez zdjęcie.
Rebecca Wanosik

Zrobiłam to, co mam nadzieję zrobiłaby każda osoba dla mojego dziecka w tak trudnej chwili. Nakarmiłam głodne i wyczerpane dziecko, kiedy jego matka nie była do tego zdolna z przyczyn od niej niezależnych. Byłam szalenie zaskoczona reakcją ludzi i poruszeniem jakie wywołałam. Tak, na zdjęciu były cycki. Tak, cycki służą do karmienia niemowląt. Ponadto, jestem prawie pewna, że są moje, więc mam pełne prawo decydować co z nimi robię.

To nie pierwszy raz, kiedy kobieta karmi obce dziecko
W żaden sposób nie można temu zaprzeczyć, piersi, którymi Rebecca nakarmiła głodne dziecko należały do niej. I trudno zaprzeczyć, że z relacji wynika, że miała ku temu poważne powody. Trudno uwierzyć, że ludzie, którzy poznali sytuację reagowali tak gwałtownie i negatywnie, że doprowadzili do zablokowanie konta autorki zdjęcia.
Kilka lat temu, podobną rzecz zrobiła aktorka Salma Hayek. Podczas jednej z podróży charytatywnych do Afryki, nakarmiła przed kamerami głodne niemowlę. Internauci byli zachwyceni, w przeważającej części.
Źródło: fitpregnancy.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE