Twoje dziecko lubi słodycze – zaaplikuj mu pigułkę. Producenci suplementów diety tym razem przesadzili

Materiały promocyjne
Materiały promocyjne
Żyjemy w rzeczywistości, w której na aptecznych półkach szukamy rozwiązania prawie wszystkich problemów. Przemęczenie – tabletka. Słabe paznokcie – tabletka. Bezsenność – tabletka. Ochota na czekoladowe ciastko – tabletka! I to nie tylko dla ciebie, rodzicu, dla twojego dziecka również.


Naturalny limit
Oto na rynku mamy tabletki do ssania Limitki, przeznaczone dla dzieci powyżej 3 roku życia. Opisywane jako suplement diety, w swoim składzie mają wyciąg z liści Gymnema sylvestris, ekstrakt z owocu opuncji figowej i sproszkowany owoc dzikiej róży. Ssanie jednej tabletki, dwa razy dziennie, ma zmniejszyć u dziecka łaknienie na słodycze. W stu procentach naturalne, bez cukru i o owocowym smaku. Jednym słowem, ideał. Czyżby?
Naturalna konsekwencja
Każdy dorosły może powiesić sobie półki apteczne nad łóżkiem, jeśli ma takie życzenie. Wtedy żadna zmora – dolegliwość, nie zaskoczy. Ale niech żaden dorosły, nie wkłada dziecku do ust tabletek, które mają zastąpić zdrową dietę, albo pokopanie piłki na dworze. I niech żaden dorosły takich tabletek więcej nie wymyśla!
Czym właściwie jest nadmierne łaknienie na słodycze? Kiedy jest nadmierne i z czego wynika? Z nieprawidłowych nawyków żywieniowych najpewniej. A tych nie zmienią tabletki, nawet te najbardziej kolorowe i najbardziej naturalne z naturalnych. Zbilansowana dieta, urozmaicona i rozsądna, to czynniki, które utrzymają chęci maluchów w pełnej równowadze. No i konsekwencja, to jasne. Nie dziecka nawet, a rodzica. Otwarta głowa, konsekwencja i rozsądne zasady. To naprawdę siła, która efektowniej poradzi sobie z chęcią na kolejnego pączka, niż jakakolwiek tabletka.

Zastąpienie rozsądnych zasad dotyczących jedzenia i ustalonych z dzieckiem jedną pigułką, nie wygląda nam sensownie. A gdzie ćwiczenie przez dziecko silnej woli. No, chyba że na silną wolę też wymyślą tabletkę...

Weź udział w naszym plebiscycie

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Genialny patent na sen dla mam. Tego mogą nam pozazdrościć nasze babcie!