Kilka prostych trików, by sprytnie wyposażyć kuchnię

Jak wybrać lodówkę
Jak wybrać lodówkę Fot.123rf.com/Dmytro Sidelnikov
Wprowadziłaś się właśnie do swojego nowego, wymarzonego domu? A może zdecydowałaś się na długo wyczekiwany remont? Wybór mebli, dodatków, sprzętu jest nie lada wyzwaniem. Szczególnie, kiedy nachodzi moment urządzenia kuchni, jednego z najważniejszych miejsc w każdym domu. Wiesz już jakich użyjesz kolorów, wybrałaś meble, zasłony, wyszukiwanie dodatków to dla ciebie czysta przyjemność. Ale czym kierować się przy wyborze lodówki? Wchodzisz do sklepu, a tam kilkadziesiąt różnych modeli. Jak odnaleźć się w tym gąszczu? Na co zwrócić uwagę? Czy one w ogóle się czymś różnią?

Po co ci lodówka?
Zanim jeszcze pojedziesz na zakupy, zastanów się do czego potrzebujesz lodówki. Odpowiedź wydaje się banalnie prosta. Ale to tylko pozory. Pomyśl, czy będziesz używała jej jedynie do przechowywania jedzenia do codziennego wykorzystania, czy także do zamrażania produktów. Jeżeli nie masz zamiaru przechowywać zapasów w formie mrożonek, zdecyduj się na chłodziarkę. Będziesz mogła trzymać w niej świeże owoce i warzywa, nabiał czy mięso.

Pamiętaj jednak, że w temperaturach od 2 do 8 °C żywność będzie świeża tylko kilka dni. Jeżeli masz zamiar robić dla swojej rodziny większe zapasy i zależy ci, żeby długo zachowały świeżość, koniecznie kup chłodziarko-zamrażarkę. W niej możesz przechowywać w dużo niższych temperaturach, nawet do -32 °C . Taką możliwość daje sprzęt Liebherr ICUNS 3314 z linii Comfort, który zapewni Ci aż 262 litry pojemności na twoje zapasy. A przecież każda z nas wie, że większe, rodzinne zakupy opłacają się bardziej niż codzienne drobne sprawunki w osiedlowym sklepie.


Miejsce urządzenia w twojej kuchni
Zastanów się też, jak wkomponować nową lodówkę do twojej kuchni. Możesz wyeksponować ją stawiając osobno, lub znaleźć dla niej miejsce w zabudowie meblowej. Zaletą sprzętu do zabudowy jest to, że przy jego wyborze nie musisz kierować się wyglądem. Spokojnie możesz skupić się na funkcjach, na których najbardziej ci zależy, mając pewność, że design twojej kuchni na tym nie ucierpi.

Topniejący budżet?
Nie pozwól sobie na to, żeby domowe oszczędności topniały w lodówce. Zwróć uwagę na to, ile prądu zużywa sprzęt, który chcesz kupić. W każdym sklepie znajdziesz przyklejone do drzwiczek chłodziarko-zamrażarki kartki z oznaczeniem klasy energetycznej. Najlepszym wyborem będzie urządzenie o wysokiej klasie energetycznej A++. Dzięki takiemu sprzętowi twój rachunek za prąd będzie niższy, a zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na rodzinny wypad za miasto lub swoje małe przyjemności. Jeśli dodatkowo zastosujesz kilka trików, staniesz się mistrzynią gospodarowania domowym budżetem. 


Szczelnie pakuj wszystko co chcesz zamrozić. Dokładne zawinięcie produktów w woreczki foliowe spowoduje, że nie będzie zbierał się na nich szron. Przy zakupie lodówki zwróć też uwagę na funkcję NoFrost, która odprowadza ze środka zamrażarki wilgoć, tym samym zapobiegając zbieraniu się lodu i szronu na mrożonym jedzeniu. 

Zadbaj o to, żeby drzwi do chłodziarki i zamrażarki były jak najkrócej otwarte. Na pewno znasz widok dziecka oglądającego przez długie minuty zawartość lodówki. Dobrze wiesz też, że maluch na końcu stwierdzi, że w środku nie ma nic do jedzenia. Zwracaj więc uwagę na czas, jaki spędza na “wietrzeniu” lodówki, ponieważ podobnie jak wkładanie do jej wnętrza ciepłych potraw, takie działanie zwiększa zużycie prądu.

Pozwól sobie na komfort
Wiesz już na co zwrócić uwagę przed wizytą w sklepie. Zdecydowałaś na jakich funkcjach nowego sprzętu zależy ci najbardziej. Znasz triki, które pozwolą ci na oszczędności. Najwyższa pora, żeby pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i komfort jaki może dać z pozoru zwykła lodówka. Nowoczesny panel dotykowy? Dlaczego nie. System MagicEye pozwoli ci na łatwe, intuicyjne sterowanie temperaturą chłodziarko - zamrażarki oraz wszystkimi jej funkcjami. Przecież nie musisz korzystać z tradycyjnych pokręteł. Technologia zdecydowanie ułatwia życie, a wnętrze twojej kuchni zyska na nowoczesności.


Krzysztof Wasilewski,
ekspert marki Liebherr

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE