Płaskostopie i krzywy kręgosłup, to efekt złych butów do przedszkola. Zobacz, jak uchronić przed tym swoje dziecko

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe Źle dobrane buty dla dzieci mogą zniekształcić rosnącą jeszcze stopę.
Najbliższe dni to dla rodziców gorączka zakupowa porównywalna z szałem bożonarodzeniowych prezentów. Pociechy idą do szkoły i przedszkola, a to oznacza, że trzeba nabyć im plecak (koniecznie z ulubionym bohaterem), piórnik (koniecznie w najmodniejszym kształcie), zeszyty (z jak najatrakcyjniejszymi okładkami) i całą masę szkolnych detali, których wygląd jest dla naszych dzieci sprawą życia i śmierci. Z wyprawką szkolną po prostu nie ma żartów.

Ale, nie umniejszając oczywiście znaczenia długopisu ze skuwką w kształcie Elsy z „Krainy lodu”, są pewne elementy wyprawki, które są szczególnie ważne. Chodzi o buty do szkoły, które poza spełnieniem bardzo wygórowanych oczekiwań estetycznych naszych dzieci, muszą być przede wszystkim wygodne i bezpieczne. Źle dobrane buty, to dla dorosłych dyskomfort i ból stóp. W przypadku dzieci sprawa jest o tyle poważna, że złe trampki mogą zniekształcić rosnącą jeszcze stopę.
Krótka instrukcja
Jak wybrać but dla szkolniaka i przedszkolaka? Przed nami najważniejsze, egzystencjonalne pytanie: buty czy kapcie? Sandałki, trampki, tenisówki to buty stworzone na plażę, podwórko, plac zabaw, nie są jednak polecane przez lekarzy i specjalistów do przedszkola czy domu. Stopa dziecka w pomieszczeniu powinna odpoczywać od butów, dlatego tak ważne jest, aby zmieniało buty na kapcie przychodząc z dworu. W przedszkolu potrzebne są przede wszystkim dwie rzeczy: wygoda i bezpieczeństwo. Dlatego właśnie kapcie będą lepszym wyborem. Wiemy już co, czas na doprecyzowanie – jakie?

Powinny
- obejmować kostkę i sięgać nieco ponad nią
- być lekkie (by nie obciążać stopy malucha)
- być nieco dłuższe od stopy
- być z zakrytym czubkiem na tyle szerokim i wysokim, że paluszki swobodnie się tam poruszają
- posiadać usztywniony zapiętek, chroniący przed częstymi urazami kostki i dbającym aby noga się nie wykrzywiała podczas chodzenia,
- mieć elastyczną podeszwę, która zgina się na linii palców, jest giętka, antypoślizgowa
- obcas nie powinien być wyższy niż 1,5 cm, najlepiej „obcas Thomas’a”.
Wszystkie te warunki spełniają Slippersy
Wszystkie te warunki spełniają Slippersy – zdrowe kapcie dla dzieci od 0 do 12 lat, inspirowane dziką naturą i wykonane z naturalnych materiałów. Zapewniają ochronę i prawidłowy rozwój stopy dzięki zastosowaniu sprawdzonych i polecanych przez lekarzy i specjalistów rozwiązań:

1. Łatwe zakładanie/zdejmowanie, suwak z tyłu (zasłonięty warstwą skóry) umożliwia naturalne i łatwe zakładanie obuwia poprzez wsuwanie stopy nawet bez obecności rodziców,dodatkowo, suwak zabezpieczany jest przez rzep, uniemożliwiając jego rozpinanie.
2. Obuwie przystosowane do każdego rodzaju podbicia (w tym wysokiego podbicia), ukryta pod materiałem gumka w podbiciu dopasowuje się do kształtu stopy, a to częsty problem wśród dzieci
3. Stabilna stopa, zawdzięcza m.in twardy zapiętek, stabilizuje stopę podczas chodzenia
4. Prawidłowy rozwój stóp, wyprofilowana, skórzana wkładka zmusza stopę do właściwego rozwoju
5. Antypoślizgowe, niebrudząca kauczukowa podeszwa zapewnia bezpieczeństwo i zapobiega ślizganiu się
6. Obcas Thomasa, dzięki kształtowi klina stopa jest odciążona i nie opada do środka
7. Przewiewne, półokrągłe wycięcie zapewnia stopie właściwe oddychanie stóp
8. Bezpieczeństwo, zabudowany, okrągły, wysoki nosek gwarantuje bezpieczeństwo przed urazami delikatnych paluszków dziecka oraz zapewnia palcom dziecka wygodę pozwalając na ich właściwy rozstaw
9. Wysokość za kostkę, chroni przed urazami oraz zapobiega „przydeptywaniu“
10. No i te zwierzęce wzory… , które dzieci uwielbiają.

I o ile brak długopisu z Elsą, być może odrobinę utrudni naszym pociechom naukę pisania, o tyle brak wygodnych butów może być poważnym dyskomfortem. Nie tylko w szkole. Bo mitem jest, że chodzenie na bosaka to najzdrowsze rozwiązanie. Na twardych powierzchniach można się tylko nabawić płaskostopia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE