Takie rzeczy tylko w Szwecji. Tańczące tampony oswajają z menstruacją… chłopców. Zobaczcie filmik

tampon-pirat daje prawdziwy popis taneczny
tampon-pirat daje prawdziwy popis taneczny Fot. Screen z Youtube
Edukacyjną "Piosenkę o okresie" nagrał kanał Barnkanalen. Głównym jej wykonawcą jest 23-letni youtuber, Alex Hermansson, który to podjął się zadania wytłumaczenia swoim kolegom, o co chodzi z tą menstruacją.

W utworze podkreśla się, że okres jest sprawą naturalną, normalną i potrzebną, i że nie powinnyśmy się wstydzić o nim mówić. Ale to nie najmłodsza gwiazda tv występująca w klipie wzbudza największe zainteresowanie, a... tańczące tampony. Zabawnie przebrane, niczym marionetki z teatru kukiełkowego, stały się hitem internetu w Szwecji. Żeby tego było mało, scenografię tworzą m.in. wkładki higieniczne, podpaski, czy szklanka wypełniona czerwoną cieczą.
Przebrane za pirata, króla wpadają na koniec do czerwonego płynu, a w tekście słyszymy:

„Kobiecość, kobiecość - hip hip hurra kobiecość! Okres, okres, hip hip hura na czas! Ciało działa jak powinno. I to jest naprawdę dobra nowina, hura!”
Głównym zadaniem było dotarcie do jak najmłodszych odbiorców. Dlatego też, wybrano młodego, lecz doświadczonego chłopaka - Alex nagrywał pierwsze filmy w wieku 12 lat. Ma on spore grono fanów, co ułatwiło utworowi dotarcie do dzieci i młodzieży. Ale sama piosenka: melodyjna, prosta, w połączeniu z zabawnym i kolorowym teledyskiem, robi swoje.

Źródło: kobieta.gazeta.pl
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE