9 typów mam, które spotkasz 1 września na rozpoczęciu roku szkolnego twojego dziecka

Pierwszy dzień w szkole to wyzwanie nie tylko dla dzieci.
Pierwszy dzień w szkole to wyzwanie nie tylko dla dzieci. Prawo autorskie: kzenon / 123RF Zdjęcie Seryjne


Przygotowania do nowego roku szkolnego ruszyły pełną parą. Półki w supermarketach uginają się od kolorowych zeszytów, plecaków, farbek, kredek i innych akcesoriów niezbędnych podczas naukowej przygody w szkole. Jeśli ktoś przegapi odpowiedni moment, o modnej wyprawce może zapomnieć - wszystko znika ze sklepów w tempie błyskawicznym, mimo że to dopiero połowa wakacji. Z zakupem białej koszuli też lepiej się pospieszyć. Nawet jeśli wypoczynek dopiero przed wami, w przypadku gdy maluch 1 września po raz pierwszy idzie do szkoły, wydarzeniem tym już od kilku miesięcy żyje cała rodzina. Rozpocznie się kolejny etap w życiu twojego dziecka. Pozna nowych kolegów i przybędzie mu szkolnych obowiązków.


Nie zapominaj jednak, że 1 września to duże wyzwanie również dla ciebie. Na rozpoczęciu roku szkolnego czekać będzie na ciebie nowa paczka znajomych - rodzice kolegów z klasy twojego malucha. Nawiążesz przyjaźnie oraz poznasz nowych wrogów. Wymienicie się numerami telefonów, pewnie nie raz wyskoczycie na kawę oraz stworzycie razem swój własny klub o dumnej nazwie Klasowa Rada Rodziców. Jesteś na to gotowa? Aby nic cię nie zaskoczyło, przygotowałam dla ciebie zestawienie 9 typów mam, które już za miesiąc spotkasz na pierwszym apelu w szkole.

1. Mama Fontanna

Mamy Fontanny bardzo przeżywają pierwszy dzień w szkole swojego malucha. Lepiej nie stawać przy nich zbyt blisko, gdyż grozi to zalaniem morzem łez. Jeśli jesteś osobą o słabych nerwach, całkowicie unikaj takich mam, ponieważ sama zbytnio się rozkleisz.

2. Mama Polityk

Rozpoznasz ją po wyprostowanej postawie, bystrym wzroku i notesiku w dłoni. Zresztą, tej mamy nie będziesz musiała szukać - sama podbiegnie do ciebie z wyciągnięta dłonią, chcąc ci się przedstawić. Nie zdziw się, jak poprosi cię o składkę. Bardzo możliwe, że już pierwszego dnia będzie zbierać pieniążki na zieloną szkołę całej klasy. Z pewnością zapyta się ciebie również jaką rolę będziesz chciała przyjąć w klasie i czy widzisz siebie w samorządzie. Lepiej więc zastanów się od razu czy chcesz być skarbnikiem, szwaczką strojów na przedstawienie, czy też dodatkowym opiekunem na wycieczkach.

3. Cool Mama

Taka mama przyjdzie na rozpoczęcie roku podekscytowana i wystrojona. Szpilki to obowiązkowy element jej stroju. Możesz być pewna, że ubiór tej pani i jej pociechy będą do siebie idealnie pasować. Oczywiście wszystko zgodnie z najnowszymi trendami w modzie.

4. Mama Szofer

Jeśli będziesz miała szczęście, zobaczysz ją na moment na podjeździe przed szkołą. Ta zabiegana mama podrzuci dziecko pod wejście i nawet nie wyjdzie z samochodu. Usłyszysz jedynie "Pa pa Kochanie! Baw się dobrze i powodzenia!".

5. Mama "Powiedz Seeeeer"

Jej atrybutem jest aparat fotograficzny. Tej mamy nie da się nie zauważyć, ponieważ ona będzie wszędzie. Jeśli zajdzie taka potrzeba to nawet położy się na środku boiska przed wszystkimi - każde piękne ujęcie jest warte takiej ceny. Jeśli twierdzisz, że jesteś niefotogeniczna, unikaj tej mamy jak ognia.

6. Mama "Kiedy Koniec?"

Ta pani zdecydowanie nie będzie podekscytowana. Zwrócisz na nią uwagę, ponieważ co chwilę będzie ona nerwowo zerkać na zegarek albo też ziewać przeraźliwie niczym hipopotam. W tym drugim przypadku już pierwszego dnia szkoły poznasz dokładnie jej całe uzębienie.

7. Matka Polka

Rozpoznasz ją po płaskim obuwiu, wózku i trzech siatach u boku. Raczej nie uda ci się z nią porozmawiać. Będzie zbyt zajęta wyprawianiem trójki dzieci do szkoły i odnajdywaniem na zwiniętej kartce które dziecko do jakiej klasy należy zaprowadzić. Matka Polka być może będzie potrzebowała Twojej pomocy. Za każdy miły gest odwzajemni ci się promiennym uśmiechem. To dobry materiał na nową koleżankę.

8. Mama Lizus

Jeśli uda Ci się odnaleźć nową nauczycielkę twojego malucha, ta mama będzie tuż obok niej. Dobrze ją zaczepić, ponieważ jest dobrym źródłem informacji. Już pierwszego dnia będzie znała cały plan lekcji, zdobędzie nazwiska (oraz telefony) wszystkich nauczycieli, a także rozpisze w kalendarzu wolne dni i planowane wycieczki. Mama Lizus ma "wtyki" w pokoju nauczycielskim i u dyrektora, więc warto pozostać z nią w stałym kontakcie.

9. Mama Weteran

Na niej pierwszy dzień szkoły dziecka nie robi już żadnego wrażenia. Ma dwójkę starszych dzieci, więc jest bardzo doświadczona. Uśmiechnięta i zrelaksowana stoi z tyłu - ona już wszystko wie i jest oazą spokoju. Z chęcią oprowadzi cię po szkole i wszystko wytłumaczy. Warto się do niej przyłączyć, aby 1 września przeżyć bez zbędnej nerwówki.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...