Być może Twoje dziecko za mało śpi! Sprawdź, ile godzin snu potrzebuje, aby zdrowo się rozwijać

Prawo autorskie: foto4u / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: foto4u / 123RF Zdjęcie Seryjne

Osoba dorosła powinna w ciągu doby poświęcać na sen około 7 - 8 godzin. Dotyczy to każdego. W przypadku dzieci sprawa nie jest już taka prosta. Niemowlę, kilkulatek i nastolatek mają zupełnie odmienne zapotrzebowania na wypoczynek.

Sen pełni bardzo ważną rolę w rozwoju dziecka. Aby młody organizm rozwijał się prawidłowo, odpowiednia dla wieku ilość odpoczynku jest bezwzględnie wymagana. Dziec, które śpią za mało, mogą mieć problemy z pamięcią i koncentracją, a przez to osiągać niskie wyniki w szkole. Ponadto, cechują je zbyt niski wzrost oraz niedowaga.

Zgodnie z wynikami badań, przeprowadzonymi przez Amerykańską Akademię Medycyny Snu, dzieci, które nie wysypiają się odpowiednio, przejawiają charakterystyczne zachowania:


- Mają problemy z porannym wstawaniem. Jeśli nie możesz rano dobudzić swojej pociechy, powinno to wzbudzić Twój niepokój.
- Zasypiają podczas zajęć szkolnych. W przypadku, gdy nauczyciele skarżą się, że maluch nie uważa na zajęciach, jest znudzony i kładzie się na ławce, nie musi być to przejaw jego nieposłuszeństwa. Być może po prostu brakuje mu snu.
- Są nadpobudliwe - wbrew pozorom! Mogłoby się przecież wydawać, że niewyspane dziecko jest zmęczone i nie ma sił na psoty.

Amerykańska Akademia Pediatrii opublikowała w poniedziałek rekomendacje odnośnie odpowiedniej ilości snu dziecka, uzależnionej od jego wieku. W przypadku dzieci poniżej 5 lat, w odpowiedni czas na wypoczynek wliczamy drzemki w ciągu dnia:
Źródło: The Huffington Post

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE