Ubranka niemowlęce są zawsze urocze i… pachnące. 6 trików na pranie małych ciuszków

Prawo autorskie: natalialeb / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: natalialeb / 123RF Zdjęcie Seryjne
Kiedy na świat przychodzi maluch, oprócz wielkiej radości i podekscytowania przeżywamy również stres – to naturalne. Aby go wyeliminować, staramy się jak najlepiej przygotować na to, co nastąpi. Kupujemy łóżeczko, wózek, całą wyprawkę. No właśnie…

Wiele mam niezależnie od tego, czy decyduje się kompletować ubranka dla dziecka kupując je w sklepach czy korzysta z uprzejmości i pomocy przyjaciół i znajomych, wrzuca wszystko do pralki i po wyschnięciu prasuje. Bo tak jest bezpieczniej dla delikatnego ciałka. Istnieje kilka zasad, o których powinniśmy pamiętać zajmując się niemowlęcymi ciuszkami.

1. Delikatna skóra
Skóra każdego maleńkiego dziecka jest niezwykle wrażliwa, jednak część maluchów potrzebuje dodatkowej ochrony. Ze względu na skłonności alergiczne lub atopowe zapalenie skóry. Dlatego staraj się wybierać produkty przeznaczone do prania niemowlęcych ubranek. Ale jeśli po nich zauważysz jakieś zmiany na skórze malucha rozważ zmianę na inne.

2. Płyn zamiast proszku
To wskazówka nawiązująca do tej powyżej. Pamiętaj, że płyny bardzo często są delikatniejsze niż proszki. Warto również czytać etykiety – być może jeśli twojego malucha uczulił płyn, to może chodzić jedynie o jakiś składnik i wystarczy drobna zmiana detergentu.


3. Plamy
Staraj się od razu spierać powstałe plamy. Zarówno te z mleka, które ulało się niemowlakowi, jak i te od kremu na odparzenia czy innych specyfików. Wiele z nich zejdzie z ubranek od razu, ale jeśli pozostawisz je na dłużej, to zaschną i będziesz miała problem z ich wywabieniem. Pamiętaj, aby nie używać tradycyjnych wybielaczy, ale tych, które są przeznaczone specjalnie do stosowania na dziecięce ubranka.

4. Sortowanie
Choć większość dziecięcych ubranek można prać w wysokiej temperaturze i czasem trudno oprzeć się pokusie, by wszystkie wrzucić razem to warto je sortować. Oddziel przede wszystkim białe od kolorów, a w miarę możliwości te, które mają nadruki. Zyt wysoka temperatura sprawi, że mogą się odkleić.
5. Płukanie
Warto, przynajmniej na początkowym etapie rozwoju malucha, rozważyć podwójne płukanie ubranek po ich wypraniu. W ten sposób usuniesz resztki proszku i dokładnie wypłuczesz płyn, który ewentualnie ukrył się w zagnieceniach ubranek.

Zastanów się również, czy nie zrezygnować z płynu do płukania lub dodatkowych produktów zmiękczających tkaniny. Im mniej chemii stykającej się z maleńkim ciałkiem tym lepiej. Przynajmniej na samym początku.

6. Rozwiń ubranka
Zanim wrzucisz je do pralki po prostu je rozprostuj. Przy najmniejszych ciuszkach będziesz miała pewność, że wypiorą się dokładniej, nie wygniotą tak bardzo i szybciej wyschną. Mając w domu starszaka unikniesz uprania ukochanej maskotki lub klocków. I nie uszkodzisz pralki.

To tylko kilka prostych, podstawowych, ale najważniejszych zasad. Reszta wyjdzie w praniu!

Źródło: smartparenting
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE