Test więzi w związku. Sprawdź, czy pasujecie do siebie na wszystkich 5 płaszczyznach

Fot. Flickr / [url=https://www.flickr.com/photos/full-aperture/6964303044/]Christian Gonzalez[/url] / [url=https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/]CC[/url]
Fot. Flickr / Christian Gonzalez / CC
Kiedy związek wchodzi na kolejny etap i mija pierwsze zauroczenie zaczynasz zastanawiać się „czy to na pewno to” i czy to aby „na pewno partner dla ciebie”. Masz bowiem wrażenie, że przez pierwsze miesiące nic was nie poróżniło teraz jednak nie nadajecie na tych samych falach.

Zastanawiasz się więc, czy to, co teraz was łączy jest prawdziwe. Czy ta więź z początku wygasła, czy tylko się zmieniła? Jaka jest tak naprawdę wasza relacja i czy ma szansę przetrwać?

Jak się tego dowiedzieć?

Najlepiej skoncentrować się na ocenie tego, co rzeczywiście łączy was tu i teraz. Jak głęboka jest relacja, którą tworzycie. Pomyśl o tych 5 sferach, w których powinniście mieć jak najwięcej wspólnego. Czy tak rzeczywiście jest? Czy to gra? Czy możesz bez zawahania powiedzieć, że jesteś w prawdziwie bliskiej relacji z partnerem?

SFERA EMOCJONALNA

Zdrowa więź emocjonalna polega na zdolności, umiejętności i chęci dzielenia się swoimi uczuciami z drugą osobą. Nie tylko tymi pozytywnymi. Na liście jest też strach, smutek, wstyd i poczucie osamotnienia. Zastanów się, czy jeśli są jakieś niedociągnięcia w tej kwestii to wynikają z waszego charakteru, tego, ze jesteście introwertykami czy może ich przyczyna jest zupełnie inna.

Pamiętajcie, że pierwszych kilka miesięcy związku to czas pełen intensywnych i pozytywnych przeżyć. By wytworzyć głęboką emocjonalną więź potrzeba czasu i zaangażowania. Może okazać się, że jesteście zupełnie różni i mimo szczerych chęci to się nie uda. Szczere, otwarte rozmowy pozwolą wam to ustalić i być może jakoś ukierunkować?

SFERA SOCJALNA

Zastanówcie się jacy jesteście w sferze socjalnej jako jednostki, a jacy jako para. Czy macie podobne zainteresowania, lubicie spędzać czas aktywnie lub leniwie, czy wasz styl życia jest wspólny. A nawet jeśli nie, to czy jest wspólny na tyle, by odrębność drugiej osoby was nie uwierała.

Wiele zależy od was samych. Od tego jak bardzo jesteście wyrozumiali na potrzeby drugiej osoby, czy jesteście bardziej introwertykami czy może ekstrawertykami, czy próba osiągnięcia balansu będzie was jako parę budować, czy niszczyć.

STREFA MENTALNA

Sprowadza się w dużym uproszczeniu do przemyślenia, czy nadajecie intelektualnie na podobnych falach. Szalony fizyk może nie do końca złapać odpowiedni kontakt z prawniczką. A pani mikrobiolog niekoniecznie musi dogadywać się z funkcjonariuszem policji. Nie musi, ale może. To wszystko zależy od was – od waszego stylu dyskutowania, zainteresowań i wielu innych czynników.

STREFA FIZYCZNA

Jest niezwykle istotna, dla niektórych jest nawet najważniejsza. Inni od dogadania się w tejże zaczynają w ogóle rozmawiać o związku. Niezależnie od tego jak ważna jest dla was, istnieje i musicie uświadomić sobie, że jest istotna.


Jeżeli czujecie się silnie związani na innych płaszczyznach, natomiast ta kuleje, nie myśl od razu, że to się nie uda. Może po prostu potrzebujecie trochę czasu. Może macie inne standardy i oczekiwania. Porozmawiajcie o tym co w sferze fizycznej zapewni wam poczucie bezpieczeństwa i stopniowo wdrażajcie to w życie.

STREFA DUCHOWA

Czyli świadomość i poczucie, że jesteście razem. To, co czujecie będąc obok siebie, budząc się razem i wspólnie zasypiając. To jak zachowujcie się przy sobie, co czujecie, gdy druga osoba jest daleko. Jak o sobie mówicie i myślicie.

Ta sfera jest najbardziej – nazwijmy ją – wielowątkowa. I to w jej ramach powinniście czuć się najbardziej komfortowo. Im bardziej tak jest, tym większe szanse powodzenia.

Źródło: Your Tango
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE