Prosty sposób by dogadać się z córką. Wystarczy tylko ta jedna rzecz...

Fot.  materiały własne
Fot. materiały własne
Kiedy na świecie pojawia się dziecko, życie rodziców zmienia się całkowicie. Kończą się spontaniczne wypady ze znajomymi, balowanie do białego rana czy nieograniczony czas na własne przyjemności. Zaczynają się nieprzespane noce, narzekanie na zmęczenie, na brak czasu i na cały szereg innych rzeczy. Bo przecież beztroska to przywilej dzieci. My, rodzice, musimy być teraz odpowiedzialni i poważni. Ale…

No właśnie owo „ale” jest w kluczowe. Owszem, musimy być odpowiedzialni, myśleć o małym człowieku, o jego rozwoju, przyszłości. Okazuje się jednak, że to może być prostsze, niż się spodziewasz! Zwłaszcza, gdy jesteś mamą ciekawej świata i pełnej energii dziewczynki.
Pewnie pamiętasz jeszcze czasy, kiedy twojej księżniczce wystarczały grzechotki i kolorowe książeczki. Ale teraz dorosła, ma swoje potrzeby, marzenia, przemyślenia. Czasem sama nie wiesz jak dogadać się z własną córką? Wystarczy wspólna podróż do Evendale. Nie musicie pakować walizek i kupować drogich biletów lotniczych.

Poznaj Emily Jones
Jest nieśmiała, ale bardzo energiczna i pomysłowa. Przypadkiem w ogródku babci znajduje portal, za pomocą którego przenosi się do krainy elfów Elvendale. W ten sposób z jej życia znika nuda, a każdy dzień wypełniają magia i niesamowite przygody. Jak to nie znasz Emily? Twoja córka z pewnością opowie ci o jej dotychczasowych przygodach. Teraz jednak czas na waszą wspólną wyprawę. Okazuje się bowiem, że spokój magicznego świata bajkowej bohaterki został zakłócony. Zła elfka porwała smoczą mamę, a jej pięć jaj znalazło się bez opieki. Emily i elfy ruszają na pomoc smoczycy. Muszą zrobić wszystko, by ocalić smocze jaja, z których zaraz wyklują się małe smoki. Bez Was to się nie uda!

Dla mamy i córki
Więź, jaka łączy cię z córką, jest wyjątkowa. Ale na tę wyjątkowość musicie sobie zapracować. Przede wszystkim wspólnie spędzając czas – czytając bajki, chodząc na długie spacery i bawiąc się. Nowa seria LEGO Elves to doskonała okazja do wcielenia owego planu w życie. I pretekst, byś – droga mamo - znów poczuła się jak za dawnych lat. Wspólnie z córką macie szansę przenieść się do świata magii i czarów. Macie możliwość napisania własnej, niezapomnianej, fantastycznej historii. I przeżycia przygody, o której wspólnie opowiecie innym. Jeśli tylko zechcecie, bo to czas dla was. I wasz świat.
Zapraszamy do Evendale
Kiedy już znajdziecie kawałek wspólnej przestrzeni na rogu dywanu, będziecie mogły wreszcie zajrzeć do pięknego, kolorowego pudła pełnego różnobarwnych LEGO Elves. I choć czeka tam na was instrukcja i odpowiednio pogrupowane tematycznie klocki, nie bójcie się zaszaleć i wyczarować z nich własnego potwora. Dokładnie tak – w zestawie znajdziecie bowiem płonące pochodnie, spragnionych przygód bohaterów i przede wszystkim ogromne, waleczne acz dostojne smoki!


Pozwólcie wyobraźni działać. Macie ochotę wyszkolić smoka – zróbcie to! Chcecie wspólnie zbadać wulkaniczną jaskinię, w której mieszka Zonya, smoczyca ognia? Sięgnijcie po zestaw „Jaskinia Smoka Ognia”. Gdy wreszcie dotrzecie do tajemniczej mapy, będziecie mogły wspólnie poszybować do nieba na grzbiecie smoczycy! Z pewnością Emily przedstawi Wam swojego przyjaciela Farrana – elfa ziemi, który wraz z elfką wiatru, Airą wyrusza na poszukiwanie „Sekretnego targowiska”, które prowadzą same zwierzęta. Pomożecie im odnaleźć księgę smoków?
Wolicie spędzić czas z Emily? To doskonale się składa, bo ona również potrzebuje Waszej pomocy. Sięgając po zestaw „Emily Jones i mały Smok Wiatru” możecie wybrać się razem z nią na poszukiwanie pysznych smoczych czereśni. Nie wiecie co to za odgłosy? Z jaja smoka właśnie wykluwa się smoczątko! Nie ma lepszej zabawy karmienie małego smoka słodkościami i pomóc mu w stawianiu pierwszych kroków.

To tylko początek tego, co czeka na Was w Evendale . Będziecie miały okazję odwiedzić „Szkołę Smoków w Elvendale”, wziąć udziałe w „Przygodzie Smoka Wody”, aż wreszcie zjeść pyszną kolację w „Gospodzie pod Gwiazdami”. Scenariusz tej zabawy będziecie w stanie doskonale napisać same.

Powrót ze smoczego królestwa
Zestawy LEGO Elves przeznaczone są da dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Seria ta umożliwia im odkrywanie fantastycznej krainy elfów lub budowanie własnego, sekretnego świata pełnego magii. Nie od wczoraj wiadomo, że maluchy w tym wieku zaczynają mieć własne sprawy, tajemnice, przemyślenia – coraz trudniej do nich dotrzeć. Wspólna zabawa to doskonała metoda na przełamanie pierwszych lodów i nawiązanie nici porozumienia. To też okazja, by zbudować swój własny, magiczny świat pełen czarów, magii i tajemnic.
To do ciebie mamo, należy pierwszy krok. To ty masz dzięki nowej serii LEGO szansę wejść do świata swojej córki i jej magicznych przyjaciół i dzięki temu lepiej zrozumieć jej potrzeby, pragnienia i marzenia. Pamiętaj, że to moment, w którym w związku z intensywnym rozwojem społecznym i emocjonalnym zmienia się jej myślenie. Zabawa nie jest już jedynie sposobem na oswajanie pojęć i zachowań z realnego świata, a coraz częściej dotyka relacji między ludźmi, podejmowanych ról czy współpracy w grupie.
Ratując smoki wytłumaczysz córce jak pomagać ludziom. Pokażesz jej co to empatia, szacunek i zaufanie. Podczas podróży na sekretne targowisko możecie zgłębić wiedzę tajemną na temat ludzkich zachowań. Pamiętaj, ze ty jesteś najbliższą dla swojej córki osobą. Pierwsza kobietą, którą ona obserwuje i naśladuje. Jesteś jej przewodnikiem -od ciebie uczy się prawidłowych zachowań, przygląda się jak opiekujesz się małymi smoczkami, jak stawiasz granice i jak okazujesz miłość…

Kreatywnie i z uśmiechem
To wasz czas. Czas na zabawę i czas na naukę. Czas, w którym i mama i córka przenoszą się do świata elfów, by wspólnie budować własną, magiczną rzeczywistość. Własne sekrety i własne wspomnienia. Czyli to, co najważniejsze – jedyną i niepowtarzalną więź, która pozostanie między nimi na całe życie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE