Poszła do swojego pokoju, by się pobawić. Znaleziono ją martwą, powieszoną na piżamce...

Fot. Screen z Facebooka
Fot. Screen z Facebooka
Ubiegły piątek okazał się dla rodziny Washburn z Utah najgorszym dniem w ich życiu. 11-letnia dziewczynka, Tabitha Washburn, została odnaleziona martwa w swoim pokoju. Udusiła się poprzez powieszenie na piżamie zahaczonej o dziecięce łóżko piętrowe. Jak mogło do tego dojść?

Nic nie wskazywało na to, że wydarzy się tragedia. Angelina, mama Tabithy, zeznała, że siedziała na parterze ze znajomą w momencie, gdy jej córka odchodziła do swojego pokoju na piętrze. Mała poszła się tam po prostu pobawić, tak jak zwykle. Dziewczynka była w radosnym nastroju, a nawet poprosiła o małą przekąskę. Taty dziewczynki nie było wtedy w domu.
Przyczyny śmierci dziewczynki to wciąż niewyjaśniona zagadka. Być może był to wypadek, ale niewykluczone jest również samobójstwo.
Myśli samobójcze u dziecka? Wydaje nam się to nie do wyobrażenia. Niestety, maluchy również chorują na depresję, nie radzą sobie ze swoimi emocjami. "Dlatego warto codziennie rozmawiać z dzieckiem o jego uczuciach" - radzi Aleksandra Wrona, psycholog rodzinny.
Aleksandra Wrona
Psycholog rodzinny

"Smutek to stan emocjonalny, który możecie pokonać wspólnie z dzieckiem, natomiast depresja to poważna choroba, która wymaga odpowiedniego leczenia.

Bardzo często, rodzice mają problem z rozróżnieniem tych dwóch stanów. Jeśli więc podejrzewasz, że twoje dziecko może mieć problemy z depresją zwróć uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim ważne jest to, czy stan w którym znajduje się twoja pociecha jest przejściowy i szybko mija, czy raczej utrzymuje się stale od dłuższego czasu. Postaraj się też zlokalizować przyczynę, to ważne, czy powód złego stanu malucha jest uogólniony, czy można wskazać jakieś konkretne zdarzenie, które go wywołało. Zwróć też uwagę na funkcjonowanie dziecka na różnych polach- jak radzi sobie w szkole, czy dalej chętnie spotyka się z kolegami, jaki ma apetyt, czy dobrze śpi?

Depresja związana jest z zaburzeniami w wielu sferach, najczęściej ciężko wyodrębnić przy niej konkretną przyczynę, a stan smutku i przygaszenia utrzymuje się przez długi czas. Chociaż nie jest tak spektakularna, jak wybuchy smutku czy złości, jest dużo groźniejsza, dlatego trzeba pozostać uważnym."


Źródło: worldwideweirdnews.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE