Facet nie musi być przystojny ani bogaty. 3 nieoczywiste cechy, które wpływają na męską atrakcyjność

Prawo autorskie: tverdohlib / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: tverdohlib / 123RF Zdjęcie Seryjne
Co nas, kobiety, pociąga w mężczyznach? Złośliwi twierdzą, że wygląd i… gruby portfel. Tym seksistowskim stereotypom przeczą jednak wyniki najnowszych badań. Oczywiście, bezpieczeństwo finansowe jest dla nas ważne, ale sprowadzanie kwestii atrakcyjności mężczyzny do tych dwóch przymiotów, to zbyt duże i krzywdzące uproszczenie.

Dr Vinita Metha, psycholog kliniczna i dziennikarka, w swoich publikacjach, wymienia trzy mniej oczywiste cechy, które sprawiają, że mężczyźni stają się w oczach kobiet znacznie bardziej atrakcyjni:

Umiejętność opowiadania
W stosunkach damsko-męskich, dobre anegdoty okazują się być szczególnie w cenie. Badania pokazują, że dla kobiet, mężczyźni którzy potrafią dobrze opowiadać, są wyjątkowo atrakcyjni. Co ciekawe, interesujący mówcy są przez kobiety postrzegani jako dobrzy kandydaci do długoterminowych relacji, a nie przelotnych romansów. Dlaczego ta umiejętność jest aż taka ważna?

Według badaczy, umiejętność zaciekawiania słuchaczy opowieścią, wiąże się z wyższym statusem społecznym mężczyzny, odzwierciedla zdolność wpływania na innych i zdobywania zasobów korzystnych ewolucyjnie.
Poczucie humoru
Mężczyzna, który charakteryzuje się poczuciem humoru, w oczach kobiety zyskuje od razu szereg innych pozytywnych cech, m.in. inteligencję i kreatywność. Jest więc postrzegany przez płeć piękną jako posiadający „dobre geny”. W celu potwierdzenia tej tezy, naukowcy zbadali aż 400 osób (200 mężczyzn i 200 kobiet), sprawdzali związek między abstrakcyjnym rozumowaniem, inteligencją werbalną, poczuciem humoru i tzw. sukcesem reprodukcyjnym.

Badanie potwierdziło, że ludzie z poczuciem humoru, wydają się nam od razu bardziej inteligentni i elokwentni, a przez to mają szansę na większą ilość partnerów seksualnych w ciągu swojego życia.

Altruizm
Kobiety, szczególnie te zainteresowane relacjami długoterminowymi, cenią u mężczyzn hojność (lecz nie tylko w aspekcie finansowym) i zdolność do poświęceń oraz bezinteresownej pomocy innym. Badacze postanowili sprawdzić, czy wspomniany altruizm, jest dla kobiet ważniejszy niż atrakcyjność fizyczna. Okazało się, że mniej przystojni mężczyźni, po okazaniu dobroci wobec innych, znacząco zyskiwali w oczach kobiet. Nic dziwnego, w momencie kiedy w życiu pary zaczynają się obowiązki związane z opieką nad dzieckiem, dużo bardziej wartościowy staje się partner pomocny niż przystojny…


Altruizm, poczucie humoru i umiejętność opowiadania to trzy cechy, które znacząco wpływają na to, czy mężczyzna wydaje nam się atrakcyjny. Czy to dobra wiadomość dla panów? Myślę, że tak, ponieważ w znacznej mierze można nad nimi pracować. Okazuje się też, że osławiona atrakcyjność fizyczna, w wielu przypadkach schodzi na dalszy plan. Sam sześciopak na brzuchu nie rozbawi nas do łez, nie zaciekawi rozmową i nie pomoże, kiedy będziemy potrzebowały wsparcia.

Źródło: psychologytoday.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE