Zabawka idealna - masz ją w domu? Nigdy się nie znudzi twojemu dziecku

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Wybranie zabawek odpowiednich do wieku i zainteresowań dziecka jest dla rodziców sporym wyzwaniem. Dobrze, jeśli są one w stanie zaangażować malucha przez dłuższy czas, a dodatkowo rozwijać jego kreatywność, wyobraźnię oraz zdolności. Czy możliwe jest znalezienie produktu, który spełni wszystkie te kryteria?

Wiek i zainteresowania
Odpowiednio wybrana zabawka powinna być dopasowana do wieku i możliwości poznawczych dziecka. Zbyt łatwą szybko straci zainteresowanie, natomiast zbyt trudna, może zadziałać na malucha zniechęcająco. Najlepsze zabawki to takie, które „rosną” wraz z dzieckiem, towarzysząc mu na kolejnych etapach rozwoju i dając coraz większe możliwości zabawy. Innym ważnym aspektem jest wybór produktu, który pomoże maluchowi w rozwijaniu jego zainteresowań. Warto zwracać uwagę na to, co szczególnie przykuwa uwagę naszego małego odkrywcy i podsuwać mu produkty, które podsycą, a nie uśpią jego ciekawość.

Zabawka, która się nie znudzi
Wielu rodziców zna problem zabawek, które choć były spełnieniem dziecięcych marzeń, szybko przestały być dla maluchów atrakcyjne. Kilka dni zabawy, a potem kurzenie się w kącie. Niestety, taki los spotyka produkty, które dają dziecku bardzo ograniczone możliwości. Szukając zabawki, która nie znudzi się po kilku godzinach, warto wybrać taką, która pozwala na kreatywne podejście do zabawy i różnorodne jej modyfikacje.

Wspólna zabawa
Bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka jest spędzanie czasu z rodzicami. Najlepszym sposobem na zbliżenie się do swojej pociechy i poznanie jej potrzeb oraz marzeń jest wspólna zabawa. Dzieci, szczególnie małe, nie potrafią jeszcze rozmawiać o swoich przemyśleniach i uczuciach, dlatego obserwowanie świata wyobraźni, który pojawia się w zabawie, daje rodzicom dużą wiedzę o tym, co myśli i czuje ich dziecko.


Dobry wybór
Podsumowując, dobrze dobrana zabawka powinna odpowiadać umiejętnościom i zainteresowaniom dziecka oraz pozwalać na kreatywną i wspólną zabawę. Biorąc pod uwagę to, że dzieci uwielbiają tworzyć, warto zamiast gotowego produktu, dać im narzędzie, które pozwoli im wykreować własne światy i rozwinąć swoją wyobraźnię. Dobrą propozycją takiej zabawki jest ciastolina Play-Doh. Pozwala ona samodzielnie i bez wysiłku realizować swoje pomysły nawet najmłodszym dzieciom oraz stwarza idealną przestrzeń do wspólnej zabawy. Zabawa ciastoliną, oprócz kreatywności, pomaga ćwiczyć też zdolności manualne i tzw. małą motorykę oraz grafomotorykę u dzieci. Przekłada się to na późniejsze umiejętności pisania, chwytania, rysowania, a nawet wiązania butów czy zapinania guzików!

Dużą zaletą ciastoliny Play-Doh jest szeroki wybór produktów i zestawów, które możemy dobrać zarówno do wieku, jak i do zainteresowań dziecka. Podstawą są oczywiście Tuby z ciastoliną zawierające masę plastyczną. Dostaniemy je zarówno pojedynczo, jak i w różnokolorowych czteropakach. To właśnie one stają się bazą do realizacji wszystkich dziecięcych pomysłów! Zestawy kreatywne oferowane przez Play-Doh to między innymi Szalony fryzjer, Kolorowe wiaderko, Wiaderko kreatywności i Szalone zoo. Każdy z nich tworzy różnorodne możliwości kreatywnej zabawy. Dodatkowo, w sklepach znajdziemy też kolekcję Town, która pozwala stworzyć ciastolinowe miasteczko (zawierające m.in. samochód z lodami i remizę), kolekcję z filmów My Little Pony i Frozen oraz serię Słodkości pozwalającą na zabawę w małego cukiernika i tworzenie ciasteczek, tortów czy lodów. Zobaczcie kilka inspiracji:
Więcej ciekawych pomysłów znajdziecie na stronie playdoh.pl oraz na Facebooku Play-Doh!

Zabawa musi rozwijać
Dobra zabawa to taka, która oprócz rozrywki daje też dziecku możliwość rozwoju. Nie ważne, czy wolicie być strażakami, cukiernikami czy projektantami fantazyjnego świata, ważne jest wasze zaangażowanie i wspólnie spędzony czas. To właśnie on jest dla dziecka najbardziej wartościowy. Dobrze dobrana zabawka pomoże wam go zorganizować!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE