Dziecięce buty LED - kicz, moda czy zachcianka dziecka? Czy dziecko powinno je mieć?

Dziecięce buty LED
Dziecięce buty LED Prawo autorskie: igorkardasov / 123RF Zdjęcie Seryjne
Kiedy patrzymy na tzw. buty LED ze świecącymi podeszwami nietrudno zrozumieć, dlaczego tak podobają się one najmłodszym. Nietypowe, trochę ciekawy gadżet, sportowe obuwie, nowatorstwo. Dla jednych to szpan, dla innych trend, a nawet komfort i bezpieczeństwo. Czy jednak na pewno? Pewna zaniepokojona matka usiłuje jednak przekonać innych rodziców, że nie są one bezpieczne.

Buty LED - moda u twych stóp
Tu wszystko jest inne, kolorowe, beztroskie, szalone, nawet obuwie. Najmodniejsze buty LED opracowano w Kalifornii. Nosząc je jesteś trochę jesteś sportowcem skate, trochę wrotkarzem, może wielbicielem rolek, na pewno wyróżniasz się z tłumu jednym nadepnięciem. W butach LED wykorzystana koncepcja 2 w 1 burzy trochę spokój, a może nawet komfort. Od tej pory buty mają świecić, jeździć, być wygodne i bezpieczne. Amerykańska wersja butów LED została wyposażona w zdejmowane rolki, które sprawiają, że chodzenie stanowi prawdziwą zabawę. Czy to się może udać? Niektórzy wierzą, że buty LED stanowią prawdziwą konkurencję dla wrotek i rolek. W wykonanej z kauczuku podeszwie zamontowane jest kółeczko. Wnętrze butów wyścieła zrobiona z tkaniny podszewka i tekstylna wkładka. Nazwa syntetycznego i różowego obuwia rozczula, bawi, a może dodaje energii - Plus Lighted. Marka najdroższych butów LED przekonuje, że z ich produktem życie toczy się gładko. Jak to? Może sprawia to gładka, kauczukowa podeszwa, z ukrytym kółkiem, LED-em, designem i metalicznym połyskiem. Góra butów wygląda jak old skoole Vans. Dzieci na pewno wybiorą świecącą podeszwę, na miejsce ekologicznej skóry.


Buty LED - cena zwala z nóg
Mocno świecące buty LED nierzadko nie zachwycają każdego rodzica. Jednak cena może się okazać jeszcze trudniejsza do zaakceptowania. Te z najwyższej półki ceną są zbliżone do dobrych markowych butów sportowych. Najtańsze to ok 50 zł, najdroższe 500 zł. Za co płacimy? Za światełka LED, nowatorską koncepcję, kółka, syntetyczną wewnętrzną podeszwę i kauczuk, niestety nie za skórę.

Jak to działa?
Jak uzyskano świecącą podeszwę? Ma ona kilka, około 11 trybów świecenia w wielu kolorach, z różną częstotliwością. Do każdej pary dołączony jest kabel USB służący do ładowania baterii zasilającej światła LED. Przycisk po wewnętrznej stronie obuwia pozwala na zmianę kolorów.Buty LED modne, ale czy bezpieczne?
Nowa generacja dogoniła nas nawet w obuwiu. Na ile bezpieczna i przyjemna to jazda?
Użytkowniczka serwisu Reddit zamieściła post, w którym opisała wypadek, który jej się przytrafił. Pewnego dnia, gdy zajrzała do swojego samochodu, zobaczyła, że tylne siedzenie jest całkowicie spalone. Zarówno ona, jak i badający sprawę strażak doszli do wniosku, że winę za pożar ponoszą należące do jej syna buty LED. Buty były całkowicie spalone – co kryjąca się pod pseudonimem Jovianflower użytkowniczka pokazuje na zdjęciach.Zaprezentowane na zdjęciu obuwie jest tak spalone, że trudno je rozpoznać. Podobno przed pożarem były to ulubione buty chłopca ozdobione piratami. Obuwie ze świecącymi podeszwami to obiekt pożądania niejednego malucha. A kobieta, której przytrafił się nietypowy wypadek stawia retoryczne pytanie, czy warto ryzykować bezpieczeństwo dziecka dla tej odrobiny radości? Ona podobnego obuwia swojemu synowi na pewno już nie kupi.
Źródło: Reddit.com

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE