Zdesperowana matka wyrzuca dzieci przez okno. Filmik, przez który wstrzymasz oddech

Fot. Screen z Facebooka
Fot. Screen z Facebooka
Kobieta wraz z trójką swoich dzieci została uwięziona w mieszkaniu. W ich bloku wybuchł pożar i wszelkie drogi ucieczki zostały zablokowane. Ogień zbyt szybko się rozprzestrzeniał. Odciął możliwość opuszczenia domu wyjściowymi drzwiami.Nie było dokąd pójść, nie było wyjścia prócz jednego... okna!

Sytuacja robiła się coraz bardziej poważna, kłęby dymu z każdą minutą coraz silniejsze. Pod blokiem zebrał się tłum, który krzyczał z przerażenia, bo... za oknem pojawiło się dziecko. Matka trzymała je na zewnątrz. Na filmie widać, jak roczne dziecko zwisa z czwartego piętra bloku, a po chwili matka je puszcza!
Potem robi to samo z drugim i trzecim dzieckiem. Na końcu skacze ona.
Oczywiście na dole już czekała na nich pomoc, ale nie zmienia to faktu, że można wstrzymać oddech z przerażenia.To dramatyczne wydarzenie miało miejsce w Korei Południowej i na szczęście, dla całej rodziny zakończyło się pomyślnie. Matka i cała trójka dzieci wyszli z pożaru bez szwanku.

Niezaprzeczalnie wymagało to od niej wielkiej odwagi, ale czego nie zrobi matka, żeby ratować swoje dzieci. W tej tragicznej sytuacji była świadoma, że tylko wyrzucenie ich przez okno może je uratować. Ale jakie przeżycie to było dla dzieci?
Najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. Niestety w Polsce pożary w budynkach mieszkalnych nie są rzadkością. Zwłaszcza w starym budownictwie. Prawie 60% z nich ma miejsce w blokach wielorodzinnych. Nie zawsze udaje się z nich wyjść bez uszczerbku na zdrowiu a czasami, zwłaszcza gdy zaskoczy nocą, ogień pochłania całe rodziny.


Złe użytkowanie, wady instalacji elektrycznych lub grzewczych to powód 11 procent pożarów, za to 46 procent z nich wybucha z przyczyn nieustalonych.

Źrodło:hefty.co, zgasryzyko.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE