Oczy zwierciadłem duszy. Kolor i kształt mają ogromne znaczenie - zobacz, co mówią o tobie

Oczy zwierciadłem duszy
Oczy zwierciadłem duszy Prawo autorskie: stephaniefrey / 123RF Zdjęcie Seryjne
Co oczy mówią o człowieku? Czy oczy są zwierciadłem duszy? Kolor i kształt oczu mają ogromne znaczenie. Sprawdź, co kolor oczu mówi o charakterze człowieka. Osoby o zielonych oczach lubią zaszaleć.

Pewne rzeczy możemy wyćwiczyć, jak: gesty, ruchy ciała. Inne można wcześniej zaplanować, jak słowa, które czasami starannie dobieramy, ale oczy? One nie dają się podporządkować, nad mową spojrzenia nie da się zapanować.

Oczy zwierciadłem duszy
Uważa się, że kłamca nie patrzy w oczy. Osoba, która pragnie coś ukryć unika spojrzenia. Prócz nieuczciwych, takie uniki zdarzają się też w przypadku ludzi zamkniętych, którzy boją się okazywania uczuć. Podobnie jak w przypadku, gdy kogoś nie lubimy, także unikamy patrzenia mu prosto w oczy, bo oczy są przekaźnikiem energii - tak twierdzą wróżbici. Żywe, piękne i błyszczące - są u dzieci. Ich dusza jest czysta, ufna, pełna miłości. Dzieci są radosne, prawdomówne, swobodne. A nasze oczy? Z wiekiem stają się coraz bardziej matowe, a niekiedy, jakby bez wyrazu.

Niemniej jednak, patrząc w nie możemy zajrzeć nieco w głąb człowieka. Patrzenie sobie w oczy z bliskiej odległości to doświadczanie wielkiej bliskości. "Ty dostrzegasz głębię drugiej osoby, a ona widzi twoją. Jak to wygląda? Jeśli masz silne połączenie z drugim człowiekiem to wystarczy chwila, żeby odczytać jego uczucia. Energia płynąca przez oczy powoduje w tobie odczucia, dzięki którym dostajesz jasne komunikaty. Nie tylko wiesz czy ta druga osoba jest zła, smutna, wesoła, ale dosięgasz jej najgłębszych pragnień i bólu" - czytamy na wrozenie24.pl, a co mówi o nas ich barwa?

Kolor oczu a charakter:
Niebieskie. Osoby, które mają błękit w swoich oczach są bardziej wytrwałe, sentymentalne, uczuciowe, empatyczne, ale mają problemy z szybkim podejmowanie decyzji. Bywają leniwe, nerwowe, łatwiej dają się ponieść emocjom. Częściej od posiadaczy innego koloru tęczówki, mają katar i stany osłabienia.


Szare. Ich posiadacze są większymi samotnikami i pracusiami. Kochliwi, wymagający wobec siebie i ludzi. Wulkany emocji lubiący ruch, których szybko nudzi rutyna. Nierzadko mają kłopoty z przemianą materii.

Brązowe. Mieli je kiedyś wszyscy, jednak w wyniku mutacji i wędrówek ludności na północ, wyodrębniły się później inne barwy. Posiadacze tego koloru oczu to indywidualiści i przywódcy. Radośni, mają w sobie dużo przekory i posiadają gorące serce. Często w środku drzemie w nich nieśmiałość. Szybciej potrafią się wyciszyć i odreagować zmęczenie.

Zielone. Osoby z zieloną tęczówką są trzeźwo myślące, ciekawe świata, oraz wierne, nieustępliwe. Lubią naturę i potrafią zaszaleć.
Kształt oczu a charakter
Małe. Charakteryzują osobę życzliwą, spokojną i przykładną do szczegółów, która lubi wszystko analizować. Dobrzy z nich przyjaciele i kompani z tendencją do spontanicznych zachowań. Ich umysł jest zawsze otwarty.

Płytko osadzone, lekko wyłupiaste oczy (z boku widać krzywiznę gałek ocznych). Taka osoba ma zdecydowany charakter. Wie kogo lubi, a kogo nie i nie kryje się z tym. Mówi to co myśli, co odbija się na jej życiu towarzyskim. Ale kiedy się z kimś zaprzyjaźni, jest dobrym kompanem do zabaw i rozmów do samego rana.

Osadzone głęboko. Ich posiadacze lubią zatrzymywać swoje myśli dla siebie, ale sprawia im radość uszczęśliwianie innych. To introwertycy, dlatego niektórzy ich nie doceniają i nie zauważają, gdy sami potrzebują pomocy. Często sprawiają wrażenie spokojnych i szczęśliwych, podczas gdy tak naprawdę to typ martwiący się o wszystko. Świetni pracownicy zespołowi.

Duże i pełne blasku. "Jeśli dana osoba ma grube brwi i śniadą cerę, oznacza to, że jest bardzo agresywna i wpływowa, a w wieku 35-40 lat osiągnie wysoką pozycję. Jeśli jednak duże oczy idą w parze z delikatnymi rysami twarzy, oznacza to, że dana osoba jest bardzo otwarta, szczera i kocha pomagać innym" - o chińskiej sztuce czytania z twarzy czytamy na tipy.interia.pl

Zaspane, nawet gdy ich posiadaczka jest wypoczęta. Takie oczy są małe i wiecznie, jakby przymknięte. Osoby z takimi oczami przykładają dużą uwagę do szczegółów, lubią kalkulować, zawsze mają oszczędności, ale nie za dobrze dogadują się z własnymi dziećmi.

Źrenice
Ich szerokość związana jest z nastrojem. Prócz tego, że istotne jest światło jakie na nie pada, ich zwężanie następuje, gdy czujemy agresję, strach, zaskoczenie, dyskomfort, lub w przypadku odurzenia marihuaną. Rozszerzają się w stanie euforii, zakochania, odczuwania sympatii, podniecenia, oraz... po zażyciu amfetaminy. Właśnie te wielkie, i błyszczące bardziej rozczulają i budzą sympatię, dlatego często bohaterowie w bajkach takie posiadają, np. Jelonek Bambi, kot ze Shreka.

Oczy osób zakochanych
Osoby zakochane wspaniale komunikują się poprzez oczy. "Patrzenie w oczy to wysoki poziom przekazywania energii seksualnej opartej na autentycznej miłości.
Partnerzy skupiają się na swoich wewnętrznych doznaniach. Uczucie to może być tak intensywne, że przepływ energii, który następuje pomiędzy nimi intensyfikuje pożądanie, a ciała ogarnia podniecenie"- opisuje portal wrozka24.pl

Jakby nie patrzeć (wierząc lub nie w owe interpretacje), to z pewnością każdy zgodzi się z tym, że "Uśmiech jest najprawdziwszym, kiedy jednocześnie uśmiechają się oczy" - mawiał Jan Twardowski.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE