Szokujące i skuteczne. Zobacz, co robi ten lekarz, by pomóc dziecku zwalczyć kolkę

Fot. screen z YouTube
Fot. screen z YouTube
Każdy, kto choć przez chwilę miał kontakt z noworodkiem wie, jak delikatne jest tak małe dziecko. Dlatego to, co zrobił ten lekarz może przyprawić o ciarki niejednego rodzica...

Płaczące dziecko, któremu absolutnie nic nie pomaga? Chyba wszyscy to znamy. Dziewczynka, którą widzimy na tym nagraniu ma zaledwie cztery dni i bardzo cierpi z powodu kolki. Zdesperowani rodzice z prośbą o pomoc zwrócili się do doktora Iana Rossborougha. Nagranie, na którym lekarz zajmuje się dzieckiem wywołało burzę w internecie.

Wideo zamieszczono w sieci po to, by pokazać, że kręgarstwo jest potrzebną i skuteczną dziedziną medycyny. Jednak poza zrozumieniem, wywołało też sporo oburzenia. Powód? Lekarz nie obszedł się zbyt delikatnie z urodzoną dwa tygodnie przed terminem, czterodniową Millicent.
Na nagraniu widzimy, jak dr Rossboroughnaciąga kręgosłup dziecka do momentu, aż słychać trzask kości dziecka. Wrażenie jest przerażające, jednak lekarz uspokaja zaniepokojonych rodziców. "Pacjenci wracają do mnie ze swoimi dziećmi i zawsze mówią, że dzieci czują się dobrze, lepiej śpią, mają większy apetyt" - argumentuje dr Rossborough w rozszerzonej wersji nagrania.

Nie brakuje jednak również głosów sceptycznych. Dr Frank Jones, prezes suczelni The Royal Australian College od General Practitioners w rozmowie z "Daily Mail Australia" nazwał praktyki doktora Rossborougha okrutnymi. Zauważył również, że nie ma dowodów potwierdzających skuteczność nietypowej terapii. Bo nawet jeśli noworodek w tym momencie przestał płakać, nie wiadomo, jakie taka terapia stosowana na tak małym dziecku przyniesie skutki w przyszłości.


Źródło: Popsugar.com, Mix News
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE