"Bycie w ciąży to..." Piękne i zabawne obrazki, które pokazują wszystkie uroki bycia w ciąży

Chyba każda mama przyzna, że ciąża to specyficzny czas w życiu, kiedy wzruszają nas nawet reklamy, mamy bardzo dziwne zachcianki kulinarne, a dużo pozornie prostych, codziennych czynności nagle staje się wielkimi wyzwaniami.

Wyjątkowość tego okresu postanowiła uwiecznić na swoich pracach francuska rysowniczka i graficzka Marie-Charlotte Yao. Jej obrazki bardzo szybko podbiły serca mam na całym świecie! Autorka na swojej stronie internetowej, opisuje swój projekt:
Marie-Charlotte Yao

Ciąża to dla mnie nowe doświadczenie, w którym ciągle doświadczam nietypowych dla mnie myśli i sytuacji. Chciałam wszystkie je zapamiętać i podzielić się nimi z przyjaciółmi, którzy jeszcze nie mają dzieci. Jako, że jestem ilustratorką, nie mogłam znaleźć lepszego sposobu żeby wyrazić te uczucia. Zawsze lubiłam robić szybkie szkice na moim iPadzie w wolnych chwilach lub podczas podróży, więc zrobiłam tę serię. Na początku był to tylko jeden rysunek (jedzenie ogórków) ale potem pomyślałam, że mogę zrobić z tego śmieszny projekt, który pokażę kiedyś mojej córce („Widzisz, co mamusia musiała przejść? ;)”)

Zobaczcie jej prace! Bycie w ciąży to: jedzenie ogórków na dywanie. Bycie w ciąży to: zwycięstwo, kiedy uda się wejść na czwarte piętro. Bycie w ciąży to: spędzanie 8 godzin dziennie na Pintereście *słodkie*ubranka*dziecko*dziewczynka* Bycie w ciąży to: bycie głodnym w każdym miejscu i o każdej porze.
-Na co się gapicie!
Bycie w ciąży to: fantazje kulinarne, które są zakazane.
-Poczekaj!
-Złap mnie, jeśli potrafisz!
Bycie w ciąży to: zadawanie sobie pytań egzystencjalnych Bycie w ciąży to: emocjonowanie się oglądanymi serialami.
-Ale ty nie rozumiesz! Sheldon zrobił taką piękną rzecz!
Bycie w ciąży to: miłość i muzyka. Bycie w ciąży to: usłyszenie kilku słów, których nigdy nie zapomnisz
TO DZIEWCZYNKA!
Bycie w ciąży jest wygodne (czasami).
-Jej! Bez rąk!
Bycie w ciąży to: spanie 17 godzin dziennie(rozmyślanie, chrapanie itp.) Jest to też... kupowanie dużej ilości dziecięcych ubranek na oko, układanie ich według rozmiaru, chowanie ich do szafek, wyjmowanie ich z szafek, układanie ich według koloru, chowanie ich z powrotem, przyglądanie się im znowu... Bycie w ciąży to dzielenie się swoimi obrazkami w Internecie i patrzenie jak podróżują. Dziękuję Wam!

Autorka ma nadzieję, że inne ciężarne, oglądając jej rysunki poczują się trochę lepiej. „Nie jesteście same!” mówi i dodaje: „Dalej, dalej, mamuśki! Jesteście piękne”.

Warto zajrzeć też na stronę internetową Marie-Charlotte: macha.me oraz na jej Facebooka: macha.me
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE