Niesamowite, do czego zdolne jest dziecko godzinę po porodzie [FILM]

Fot. Screen z Facebooka / [url=https://www.facebook.com/Noticias.Oaxaca.Digital/videos/919562118116383/]Oaxaca Digital[/url]
Fot. Screen z Facebooka / Oaxaca Digital
Natura bywa czasem szalenie zaskakująca i wzruszająca zarazem. Przykładem jest, opublikowany niedawno w Internecie film, pokazujący noworodka, który pełznie do sutka swojej mamy. Wydaje się niemożliwe? Sami zobaczcie, do czego zdolne jest dziecko zaledwie godzinę po urodzeniu.

Breast crawl

Beautiful

Opublikowany przez Netmums na 10 lipca 2017
Okazuje się, że noworodek, położony zaraz po porodzie na brzuchu swojej mamy, potrafi doczołgać się do jej piersi. Wydaje się to niemożliwe, ponieważ pełzanie to skomplikowana umiejętność, wymagająca ćwiczeń zarówno mięśni, jak i koordynacji, okazuje się jednak, że siła instynktu jest w tym momencie nie do pokonania.

Specjaliści tłumaczą, że zapach brodawki sutkowej matki, jest podobny do zapachu płynu owodniowego. Noworodki, posługując się swoimi zmysłami, starają się więc znaleźć źródło znajomego zapachu.

Może zainteresuje cię także: SONDA: Jak długo powinno się karmić piersią?


Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca, żeby pierwszy raz przystawić dziecko do piersi w ciągu pierwszej godziny po porodzie. Pozwolenie dziecku na samodzielne przypełźnięcie do piersi może to ułatwić- pomaga ono w regulacji temperatury ciała dziecka, stymuluje produkcje mleka i wzmacnia tworzącą się więź między mamą a dzieckiem. Możecie się trochę obawiać, ale podobno każdy noworodek jest do tego zdolny. Trzeba przyznać, że ten widok jest niezwykle rozczulający!

Źródło: popsugar.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE