Nasze córki są nie tylko śliczne. 6 cech, za które warto chwalić dziewczynki

Fot. Flickr.com / [url=https://www.flickr.com/photos/dave_minogue/5784578134/]Julie, Dave & Family[/url]
Fot. Flickr.com / Julie, Dave & Family
Czasem kiedy rodzic się patrzy na swoją ukochaną na córeczkę słowa „jesteś taka śliczna” aż same cisną się na usta. Tylko czy naszym cudownym synkom też wciąż to powtarzamy? Nie, ich obdarzamy zupełnie innymi komplementami. Dlatego wstrzymajmy się zanim po raz kolejny powiemy naszej dziewczynce o tym, jaka jest śliczna. I pomyślmy o tym, za co jeszcze możemy ją pochwalić.

My rodzice mamy ogromny wpływ na to, jak potoczy się przyszłe życie naszych dzieci. A zaczyna się już wtedy, gdy nasze pociechy są bardzo małe. Powiedzenie dziewczynce, że jest śliczna wydaje się niewinne, ale… czy nie ograniczamy się do mówienia dziewczynkom tylko tego, podczas gdy małych chłopców punktujemy za ich cechy charakteru, osiągnięcia, zainteresowania? Czy nie bywa też tak, że to inni ludzie komplementują dziewczynki mówiąc im, że są śliczne, a chłopców chwalą za to, że są fajni, czarujący, mądrzy? Jeśli tak, czas z tym skończyć.

Jak w takim razie możemy komplementować dziewczynki? Tutaj na szczęście możliwości są nieograniczone. Oto przykładowe cechy, za które można pochwalić wiele dziewczynek:

1. Bycie pomocną
Bo już jako półtoraroczny maluch pomaga rozpakować zakupy, pół roku później sama niesie (lekką) torbę z pieczywem, potrafi ułożyć buty w przedpokoju, chętnie uczestniczy w tym, co robią dorośli. Jak tu nie docenić takich wspaniałych zachować?

2. Bycie przyjazną
Z każdym chętnie porozmawia, zapyta o samopoczucie, wysłucha. Nie da się jej nie lubić. Dlaczego więc jej za to nie pochwalić?

3. Jej zdolności przywódcze
Córeczka ciągnie cię za rękę, by ci coś pokazać, tłumaczy młodszemu bratu, dlaczego należy myć ręce, rozwiązuje konflikty zaistniałe między jej pluszowymi misiami… Świetnie, wygląda na to, że wspaniała jest z niej liderka!
4. Hojność
Gdy córeczka chętnie się dzieli swoją własnością z rodzeństwem lub z innymi dziećmi. Prawda, że to wspaniale o niej świadczy?


5. Odwaga
Bez obaw wspina się na najwyższą drabinkę na placu zabaw, choć jest jeszcze mała. Potrafi też wejść na drzewo i świetnie jeździ na deskorolce. Czy to nie wspaniałe?

6. Inteligencja
Dużo czyta, jest elokwentna, ma szerokie zainteresowania. Ma w sobie ciekawość świata i zapał do nauki. I całe szczęście, chwalmy ją za to jak najczęściej!

Źródło: Goodmenproject.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE