Jeśli zauważysz czarny krąg wokół szyi, natychmiast zgłoś się do lekarza. To objaw choroby

Fot. screen z YouTube / [url=https://www.youtube.com/watch?v=rXqGbNinhaA&feature=youtu.be]ABC Action News[/url]
Fot. screen z YouTube / ABC Action News
Duże pragnienie i częste oddawanie moczu, nieostre widzenie, drażliwość, apatia, zmęczenie, senność, sucha swędząca skóra – to tylko niektóre objawy cukrzycy typu drugiego. Często, osoby borykające się z tymi dolegliwościami nawet nie wiedzą, że mają do czynienia z tak poważną chorobą.

Nie wiedziała o tym również 14-letnia Pantera, która od pewnego czasu skarżyła się na nieprzyjemne dolegliwości. Wciąż chciało jej się pić, dokuczały jej silne bóle głowy i nie mogła poradzić sobie z ciągłymi wahaniami nastroju. Ponadto mama dziewczynki zauważyła na jej szyi dziwny, czarny krąg. Na początku myślała, że jej córka niedokładnie umyła się, a czarne ślady to zwyczajny brud. Jednak, nawet po kąpieli czarne kreski nie zniknęły. Zaniepokojona kobieta zabrała córkę do lekarza.
Jak stwierdził specjalista, czarny krąg na szyi Pantery to efekt nienaturalnej produkcji insuliny w jej organizmie, a to wskazuje na cukrzycę typu 2. Teraz, codziennością dziewczynki jest sprawdzanie poziomu cukru we krwi, a także robienie zastrzyków z insuliny.

Czarny krąg może także pojawiać się pod pachami lub w pachwinie. Jego fachowa nazwa to "acanthosis nigricans".
Źródło: Fakt.pl,YouTube
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE