Czy zastanawiałeś się, co czuje dziecko autystyczne? Mocna kampania, która pokazuje świat oczami tego chłopca

Fot. screen z YouTube
Fot. screen z YouTube
Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka. Oznacza to, że u dotkniętych nim dzieci obserwuje się objawy nieprawidłowego funkcjonowania we wszystkich obszarach rozwoju(…) Nieleczony może prowadzić do bardzo głębokich zaburzeń funkcjonowania w późniejszym wieku. Warto pamiętać, że zaburzenia autystyczne mają bardzo zróżnicowany charakter, nie tworzą jednolitego obrazu co do symptomatologii i głębokości zaburzeń – czytamy na stronie Fundacji Synapsis.

Autyzm jest jednym z najpoważniejszych i najczęściej diagnozowanych zaburzeń rozwojowych u dzieci. Jakie zachowania dziecka powinny wzbudzić nasz niepokój? Przede wszystkim brak kontaktu wzrokowego, niereagowanie na imię, czy chociażby małe zaangażowanie w zabawy relacyjne z osobą dorosłą.
A czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, co czuje dziecko dotknięte autyzmem? Jak odbiera świat, najbliższe otoczenie i będących wokół niego ludzi?

Choć wciąż o autyzmie dużo się mówi, wielu nie jest w stanie wyobrazić sobie, co czuje chory człowiek. Z myślą o nich powstał spot, który ukazuje świat oczami autystycznego dziecka.

Obejrzyjcie, naprawdę warto:
Źródło: YouTube
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE