Nauczycielka: "Jesteś debilem, mózg miesza ci się z g..., bo jesteś niski i głowę masz blisko d...". Czyli polska szkoła

Fot. diego_cervo / 123RF Zdjęcie Seryjne
Fot. diego_cervo / 123RF Zdjęcie Seryjne
Zespół Szkół Politechnicznych we Wrześni. To tam, podczas lekcji matematyki dochodzi do scen, które aż trudno sobie wyobrazić.

Jak mówi jedna z uczennic: "Wystarczy, że dojdzie się do tablicy i ktoś czegoś nie umie, to w tym momencie kończy się to stwierdzeniem, że "jesteś debilem, mózg miesza ci się z g... em, bo jesteś niski i głowę masz blisko d..." - czytamy na tvn24.pl.

Nauczycielka matematyki wyzywa swoich uczniów od debili i idiotów, krzyczy i używa wielu wulgarnych słów. Uczniowie zespołu szkół, którzy mają już dość zachowania nauczycielki, sfilmowali jedną z lekcji. Możemy dowiedzieć się jak kobieta traktuje swoich uczniów: "Czy ty jesteś naprawdę dureń? Jak długość można... Nawet przez chwilę powinieneś pomyśleć! Czy ty jesteś normalny?", "Dlaczego kolega jest totalnym idiotą? To "a" musi podnieść do kwadratu! On już nie jest idiotą. On jest w tym momencie debilem", "Ale osioł się zrobił!"
Uczniowie z problemem zgłosili się do szkolnej pedagog. Efekt? Nauczycielka matematyki od razu wiedziała, kto i co o niej mówił - stwierdzili uczniowie. O sprawie dowiedział się także dyrektor szkoły, który prywatnie jest mężem nauczycielki matematyki.

W obronie kobiety stanęło część uczniów, którzy w programie "Uwaga po uwadze" TVN przekonywali, że "dzięki niej zdali maturę, albo mają szansę ją zdać" i podkreślali, że kobieta jest "dobrym człowiekiem".

A co na ten temat mówi sama zainteresowana? W rozmowie z dziennikarzem programu "Uwaga" stwierdziła, że "jest nauczycielem wymagającym, i zawsze znajdą się tacy, którzy są z tego niezadowoleni. - Zawsze się pytam uczniów, czy mogę rozmawiać z nimi, tak jak oni ze sobą rozmawiają. Bo młodzież niestety w ten sposób rozmawia".

Dziennikarzom udało się również porozmawiać z minister edukacji Anną Zalewską, która jak stwierdziła: "To zdarzenia niedopuszczalne, które muszą być wyeliminowane z systemu". Podkreśliła również, że sprawa zostanie wyjaśniona - informuje tvn24.pl

Co ciekawe, o tej właśnie nauczycielce były już głośno 10 lat temu. Wówczas, nagranie pokazujące, jak traktuje uczniów również trafiło do redakcji programu "Uwaga" TVN. Jak widać, niewiele się zmieniło.

Źródło: tvn24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE