Czy wiesz, o czym tak naprawdę śnisz? Krótka ściągawka nocnych symboli

Prawo autorskie: dasha11 / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: dasha11 / 123RF Zdjęcie Seryjne
Śniło mi się dzisiaj, że biegnę przez płytę boiska do baseballa. Mecz się jeszcze nie rozpoczął, a nad stadionem zachodzi słońce. Czy w ogóle się rozpocznie? Czy będą grać po ciemku? Ale moment, przede mną strumyk. Chciałam go przeskoczyć, ale nagle pojawiły się kamienie. I wodospad. Dobra. Wystarczy.


Babcia mawiała, że każdy sen coś znaczy. Zęby to śmierć, ciąża – swoja lub cudza oznacza coś zupełnie innego. I tak dalej. Tylko czasem śni nam się jakiś obraz, scenka. Tak jak z tym boiskiem do baseballa. Jak wtedy zdecydować, czy szukać w senniku pod hasłem „boisko”, „baseball”, „strumień” a może „biegać”.


Ten krótki poradnik na pewno Wam pomoże. Pamiętajcie, że to wszystko kwestia interpretacji. Tych sennych obrazów również.

Sen: Stoisz na skraju urwiska. I nagle zaczynasz spadać.
Interpretacja: Obraz związany ze spadaniem może wiązać się z poczuciem przytłoczenia, chwilowego braku kontroli nad tym co dzieje się w życiu, poczuciem osamotnienia. Jeżeli nie radzimy sobie z jakimś konkretnym problemem, to on właśnie może „próbować się uwolnić” spadając we śnie. Brzmi trochę egzotycznie prawda? Nawet jednak jeśli dwóm osobom śni się dokładnie ten sam obraz, przyczyny tego mogą być różne, indywidualne, w zależności od problemu z jakim śpiący się boryka.

Sen: Tracisz głos i nie możesz krzyknąć po pomoc.
Interpretacja: To nie tylko efekt stresu przeżywanego za dnia. Specjaliści mówią w takich przypadkach o sennym paraliżu. Co to takiego? Jest to stan występujący podczas zasypiania lub podczas przejścia z fazy snu (REM) do czuwania. Objawia się porażeniem mięśni przy jednoczesnym zachowaniu pełnej świadomości. Osoba w tym stanie ma wrażenie ogarniającej niemocy, nie jest w stanie wykonać żadnych ruchów, mówić ani otworzyć oczu. Chce krzyczeć, ale nie może. I może to wcale nie jest sen?


Sen: Jesteś nagi w miejscu publicznym.
Interpretacja: To często odzwierciedlenie naszego wstydu, skrępowania. Może być jednak tak, że czujesz się zupełnie odwrotnie – bardzo swobodnie i spokojnie. Być może oznacza to, że chcesz być podziwiany? Czekasz na pochwałę?
Sen: Ktoś cię ściga, goni. Uciekasz.
Interpretacja: W tym przypadku wiele zależy od tego kto cię goni. Lub przed czym uciekasz. Potwór może być symbolem uzależnienia lub długów. Dużo też zależy od tego, czy ostatecznie zostaniesz złapany. I podobno większe znaczenie ma to gdzie i jak ktoś cię złapie niż to, kto to robi. Ta postać może być odzwierciedleniem osoby rzeczywistej lub jakiejś sytuacji, która aktualnie cię dręczy.

Sen: Jesteś kimś ważnym. Królem, dyrektorem firmy, prezydentem, papieżem…
Interpretacja: To trochę smutne, ale zazwyczaj świadczy o niespełnionych ambicjach. Bycie na wysokim stanowisku zazwyczaj śni się osobom na tych najniższych. I to tym, którzy mają marne szanse na awans. Sen jest rekompensatą smutnej, szarej rzeczywistości. I dowartościowuje.

Sen: Wyglądasz zjawiskowo. Twój strój przypomina ten z wybiegów. Jesz obiad w niezwykle eleganckiej restauracji. Z rodziną lub kimś bliskim.
Interpretacja: Sen w którym jest wyjątkowo elegancko świadczy o tym, że takiej wytworności brakuje ci na co dzień. To swego rodzaju głód przyjęć, bankietów, luksusowych miejsc. Jak mawiają „jedynym sposobem na zabicie głodu jest zjedzenie czegoś”. Zatem czas udać się na elegancką kolację.

Źródło: Harper’s Bazaar

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

  • ZOBACZ TAKŻE:
  • Sen
Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć