Bez kolki, bezpiecznie i komfortowo - co warto wiedzieć o karmieniu butelką

Fot. materiały promocyjne Twistshake
Fot. materiały promocyjne Twistshake
Wybór butelki dla niemowlaka to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa. Ważne przecież jest, by dziecko w ogóle chciało z niej pić, ale także by nie powodowała nieprzyjemnych kolek u maluszka. Jak dokonać wyboru, by był on optymalny i dla dziecka, i dla rodzica?

Kolka – to jeden z podstawowych kłopotów rodziców niemowląt. Maluszek cierpi, a rodzice próbują wszystkiego, czego tylko mogą, by ulżyć dziecku. Nagły atak płaczu, napięty brzuszek, prężenie się i podkurczanie nóżek – to jej najczęstsze objawy. Czym jest kolka i skąd się bierze? To zagadnienie nie jest do końca wyjaśnione przez lekarzy, jednak można zrobić wiele, by zmniejszyć ryzyko jej wystąpienia.

Kolka? Wszystko, tylko nie to!
By wspomóc cierpiącego maluszka warto wypróbować ciepłe okłady na brzuszek wykonane małym termoforem, noszenie malucha w taki sposób, by zawsze miał główkę powyżej reszty ciała z brzuszkiem przylegającym do przedramienia rodzica, położenie dziecka brzuszkiem na brzuchu rodzica, delikatny masaż brzuszka. U różnych dzieci mogą zadziałać zupełnie inne metody.

Niezwykle ważny jest też sposób karmienia niemowlaka. Tu nie ma to jak pierś mamy! Jeśli jednak z jakiś przyczyn decydujemy się na rozpoczęcie karmienia butelką, warto się do tego kroku starannie przygotować. Picie z butelki ze smoczkiem w znaczący sposób różni się od picia z piersi mamy. Mleko przez smoczek znacznie łatwiej przepływa, a kształt smoczka zawsze różni się przecież od brodawki mamy. Dlatego maluch może podczas picia połknąć nieco powietrza, to z kolei przyczyni się do powstania nieprzyjemnych kolek. Spokojnie! Staranny wybór butelki może pozwolić uniknąć tych kłopotów.


Przede wszystkim warto postawić na smoczek, który optymalnie przypomina brodawkę mamy – bo przecież to jest kształt, do którego dostosowane są buzie niemowlaków. W przypadku dzieci, które mają tendencje do nieprzyjemnych kolek zdecydowanie warto wypróbować również specjalną butelkę, np. nowatorską Twistshake z systemem antykolkowym Twistflow.


Komfort, wygoda i zabawa
Ten produkt jest odpowiedzią na potrzeby i problemy zdefiniowane przez samych rodziców. Zanim zabrano się do projektowania butelki Twistshake, jej producent spytał rodziców o to, czego oczekują od dziecięcej butelki. Okazało się, że szczególnie ważne są takie kwestie jak:

• prosty sposób na przechowywanie porcji mleka,
• zmniejszenie czasu przygotowania pokarmu,
• ergonomiczny i łatwy kształt do trzymania dla dzieci i dorosłych,
• interesujące kolory,
• sposób na tworzenie się grudek.

Efektem tej „kooperacji” rodziców, którzy przecież najlepiej potrafią określić, czego im potrzeba i twórców produktu jest bezpieczna i praktyczna butelka, która zaskakuje wyjątkowo starannym, przemyślanym i praktycznym designem.

Czego najbardziej potrzebują rodzice niemowlaka?
Wygody i precyzji. Szeroki wlot butelki Twistshake zapobiega rozsypaniu mleka oraz ułatwia mycie butelki, a ergonomiczny kształt umożliwia wygodę przy karmieniu. Dołączone do butelki mikser sitko z łatwością umożliwi skuteczne rozprowadzanie mleka w proszku. Dzięki temu nie utworzą się grudki, które często zatykają smoczek. Pojemniczki do przechowywania pokarmu świetnie sprawdzą się podczas przygotowania pokarmu poza domem jak również wówczas, gdy chcemy przechować drobne przekąski dla dziecka. Życie rodzicom na pewno ułatwi system TWISTMIX zapewniający kompatybilność poszczególnych elementów. Dzięki niemu butelki małe i duże - wszystkie można sparować z wszystkimi rozmiarami smoczków, dlatego butelka służy dziecku przez cały okres karmienia.

Czego najbardziej potrzebuje niemowlak?
Komfortu i dobrego samopoczucia! I właśnie dlatego stworzono antykolkowy system TWISTFLOW. Miękki, elastyczny, silikonowy smoczek wzorowany jest na brodawce mamy, dlatego idealnie nadaje się do przejścia z karmienia piersią na karmienie butelką. Dostosowany jest do wieku maluszka (S – m+, M – 2m+, L - +- 4m+), zaprojektowany dla każdego rodzaju pokarmu z czterema różnymi przepływami. Specjalny wentyl w każdym ze smoczków odprowadza nadmiar powietrza. Przepływ płynu jest równomierny, co minimalizuje prawdopodobieństwo wystąpienia kolki niemowlęcej.

To jednak nie wszystko. Dziecku z pewnością spodobają się wyraziste i ciekawe kolory butelek. Dodajmy również, że system TWISTMIX daje nie tylko wygodę, ale także wiele możliwości zestawiania ze sobą różnokolorowych elementów. To dopiero zabawa! A ergonomiczny kształt butelki zapewni komfort użytkowania zarówno maluchom, jak i rodzicom.


Oryginalnie w zestawie znajduje się: Butelka 180 ml ze smoczkiem S, butelka 260 ml ze smoczkiem M, butelka 330 ml ze smoczkiem L. Oczywiście dzięki systemowi TWISTMIX poszczególne elementy można dowolnie ze sobą łączyć. Każda część wykonana jest z materiałów bezpiecznych dla dziecka (BPA FREE), w tym z wysokiej jakości polipropylenu (PP-plastic).


Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE